iMagazine

Nowości Creative Cloud

06/10/2014, 22:18 · · · 6

Adobe ogłosiło dziś na imprezie Adobe MAX 2014 nowości dotyczące pakietu Creative Cloud.

Od jakiegoś czasu Adobe daje wyraźnie do zrozumienia, że traktują rynek urządzeń mobilnych bardzo poważnie. Wynikiem tego są nie tylko zaktualizowane, ale również zupełnie nowe aplikacje dostępne dla iPhone’ów i iPadów:

Adobe Illustrator Draw

Zupełnie nowa aplikacja, która posiadać będzie narzędzia znane z Adobe Ideas w nowoczesnej szacie graficznej. Aplikacja ta ma pozwolić na tworzenie ilustracji wektorowych. Umożliwia również eksport prac do Adobe Illustrator CC.

Adobe Illustrator Draw dla iPada dostępna jest za darmo

Adobe Illustrator Line

To z kolei aplikacja pozwalająca na rysowanie przeróżnych kształtów geometrycznych. Najnowsza aktualizacja umożliwia między innymi na eksport do Adobe Illustrator CC, czy korzystanie z Creative Cloud Market.

Adobe Illustrator Line dla iPada dostępny jest za darmo

Adobe Photoshop Mix

Aplikacja do edycji zdjęć. Pozwala między innymi na ich wycinanie w celu zastosowania różnych efektów. Najnowsza aktualizacja czyni ten program uniwersalnym, a także usprawnia automatyczny proces wycinania obiektów.

Adobe Photoshop Mix dostępny jest za darmo

Adobe Photoshop Sketch

Aplikacja do rysowania „czego dusza zapragnie”. Najnowsza wersja wprowadza nowe pędzle, komunikację z innym programem – Adobe Brush CC oraz synchronizację z Bibliotekami Creative Cloud.

Adobe Photoshop Sketch dla iPada dostępny jest za darmo

Adobe Lightroom

Tej aplikacji nie trzeba przedsatwiać. Aktualizacja pozwala na komentowanie opublikowanych zdjęć, czy synchronizację informacji GPS pobranych z iPhone’a z aplikacją desktopową.

Adobe Lightroom dla iPada dostępny jest za darmo
Adobe Lightroom dla iPhone’a również dostępny jest za darmo

Adobe Premiere Clip

Moc Adobe Premiere Pro CC zamknięta w aplikacji mobilnej. Wygląda na to, że iMovie od Apple ma w końcu godnego konkurenta. Uniwersalna aplikacja, która współpracuje z wersją komputerową.

Adobe Premiere Clip dostępny jest za darmo

Adobe Color CC

Choć ma nową nazwę, to tak naprawdę jest to zaktualizowany Adobe Kuler, czyli aplikacja tworząca schematy kolorów pobranych ze zdjęć. Wprowadzono do niej integrację z Bibliotekami Creative Cloud, dzięki czemu można bezproblemowo synchronizować schematy kolorów.

Adobe Color CC – capture color themes dla iPhone’a dostępny jest za darmo

Adobe Brush CC

Ta aplikacja z kolei pozwala na tworzenie pędzli ze zdjęć lub innych elementów, a następnie wykorzystanie ich w innych programach jak Photoshop, Illustrator czy Adobe Sketch.

Adobe Brush CC – Creative brushes for Photoshop, Illustrator and Sketch dostępny jest za darmo

Adobe Shape CC

W skrócie jest to narzędzie do zamieniania grafiki rastrowej na wektorową ze zdjęć o wysokim kontraście.

Adobe Shape CC – Capture and create vector shapes dostępny jest za darmo


Oprócz powyższych Adobe zaktualizowało również swoją aplikację Creative Cloud, a także resztę z pakietu. Zaprezentowany został również nowy profil użytkownika Creative Profile, który nie jest tylko profilem, ale również centrum przechowywania wszystkich plików, zdjęć, kształtów, pędzli, fontów itd.

Więcej o zmianach możecie przeczytać na oficjalnym blogu (link podany poniżej w źródle).

Źródło: blogs.adobe.com

6

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


6
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Maciej SkrzypczakRennossaTomek O. Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomek O.
Gość

Aplikacje idą w dobrą stronę. Tzn. ich aktualizacje, a właściwie ewolucje. Działają git z Adonit JotTouch Pixelpoint (bo teraz tego „styli” mam). Niestety, ale jeśli chodzi o chmurę: wszystko fajnie, ale wymiana plików (prac) między aplikacjami to… lipa. W sumie nie ma czegoś takiego. Np. wyrysuję coś w Line, to nie mogę tego wciągnąć np. do Sketch itp. itd.

Maciej Skrzypczak
Gość

Pozostaje mieć nadzieję, że będą dalej rozwijać te aplikacje w dobrym kierunku i kiedyś doczekamy się takiej współpracy. Na razie wydaje mi się, że aplikacje na iOS mają być tylko narzędziami wspomagającymi programy desktopowe, dlatego między tymi pierwszymi nie ma takiej współpracy.

Rennossa
Gość
Rennossa

Nie mogliby zrobić po prostu mobilnej aplikacji Illustratora i dodać nowe funkcje do mobilnego Photoshopa? :|

Maciej Skrzypczak
Gość

Szczerze to jak na razie nie wyobrażam sobie Illustratora ze wszystkimi swoimi narzędziami jako aplikacja na iPada. Za bardzo skomplikowany jest jak na takie urządzenie. To samo tyczy się Photoshopa i innych aplikacji.

Tomek O.
Gość

Inkpad na iPada, darmowy do wektorów, w tradycyjnej konwencji (jak Freehand, Corel Draw lub Illustrator) — zamiata całą konkurencję, nawet takie rekiny jak Adobe. To jest apa u mnie w top 3 cudów na iPada :)

Tomek O.
Gość

Przy okazji tematu nadmienię, że dzisiaj (9 paź) Autodesk dokonał fuzji i wydał SketchBook Mobile (kiedyś SketchBook Pro). Serdecznie odradzam, bo za opcje Pro trzeba… ponownie zapłacić, a sam silnik (niby taki odnowiony) niczego nowego nie wnosi. Najlepsze jest jednak działanie iCloud (i tego Drive zaiste): mam dokumenty w iCloud, ale dostępu z aplikacji do nich, już nie. Niemożliwość uzyskania ostrych (niewygładzanych) kątów/rogów w odręcznym rysowaniu i tak najbardziej przyczynia się do tego, że aplikacja jest dla mnie nie do przyjęcia. Obecnie Adobe Sketch i Line są w tym względzie o wiele lepsze. Procreate i tak zamiata wszystkich. Cieszę się, że nie ma i nigdy nie będzie Procreate na Androida :)