iMagazine

Aktywuj Continuity na starszych Macach

03/11/2014, 08:22 · · · 15

Jedną z (dla wielu) najciekawszych nowości pokazanych podczas tegorocznego WWDC było Continuity. Usługa ta pozwala na kontynuowanie pracy z iOS na OS X i vice versa. Niestety, Apple dezaktywowało Continuity na starszych Macach. Całe szczęście, jej aktywacja dla niektórych modeli jest banalna.

Po pierwsze, należy się upewnić, że mamy kompter, który Continuity wspiera. Musi być to Macintosh wyposażony w Bluetooth 4.0. Mowa tu o Macach mini oraz MacBookach Air z 2011 roku.

Kolejnym krokiem będzie zrobienie backupu, na przykład przy użyciu Time Machine. Proces aktywacji wymaga ingerencji w pliki kext (czyli sterowniki dla OS X) i pomimo, że rozwiązanie, które pokażę zawiera tworzenie kopii zapasowej modyfikowanych plików, to bezpieczeństwa nigdy za wiele (o czym się dzisiaj przekonałem, ale to inna historia).

Następnie należy pobrać darmowe narzędzie Continuity Activation Tool. Można samemu grzebać w plikach, ale po co, skoro jest program, który zrobi to za nas? Aplikację otwieramy dwuklikiem. Jeśli system odmówi jej włączenia, to należy udać się do Preferencji Systemowych, Zabezpieczenia i Prywatność i wybrać opcję Otwórz mimo to, która znajduje się w dolnej części panelu.

Screen Shot 2014-11-02 at 22.22.09

Ukaże nam się zmodyfikowane okno Terminala, gdzie należy podać hasło administratora komputera. Tradycyjnie, nie będą wyświetlać się kropki czy gwiazdki potwierdzające kolejny znak. Na kolejnym ekranie wpisujemy 1, zatwierdzamy wybór przyciskiem Enter/Return. Teraz pozostaje czekać. Cały proces zajmuje trochę ponad 5 minut, a w jego trakcie można spokojnie korzystać z komputera. Gdy procedura dojdzie do końca wystarczy nacisnąć dowolny przycisk, aby komputer się zrestartował.

Screen Shot 2014-11-02 at 22.29.29

W tym momencie w Preferencjach Systemowych, w panelu Ogólne powinna być już zaznaczona opcja Handoff. To jednak nie koniec. Pozostając ciągle przy komputerze, należy wylogować się z konta iCloud, a następnie zrestartować Maka. Robimy to w Preferencjach Systemowych, iCloud klikając na Wyloguj. Podobnie trzeba potraktować urządzenia z iOS. Tutaj wchodzimy w Ustawienia, Ogólne, iCloud i na samym dole wybieramy Wyloguj. Potem pozostaje restart iUrządzeń, a także ponowne zalogowanie się do konta iCloud na wszystkich sprzętach.

Et voilà. Continuity powinno teraz działać. Poza możliwością kontynuowania pracy z innego urządzenia, funkcja pozwala na wysyłanie SMSów oraz dzwonienia z iPada oraz Maka za pośrednictwem iPhone’a. Aktywuje ona także tryb Instant Hotspot, czyli włączanie udostępniania internetu z iPhone’a/iPada prosto z menu Wi-Fi w OS X. Jeśli chcecie aktywować Continuity na 15-calowym MacBooku Pro z 2010 roku, lub na 13-calowym MacBooku Pro z 2011 roku, konieczna będzie instalacja nowego modułu Bluetooth (Dominik powinien o tym napisać więcej w najbliższym czasie). Po tej operacji konieczne będzie użycie powyższej metody.

źródło: Forum MacRumors

15

Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

15
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
jeepenzDominik ŁadaTomasz KruczkowskiBartekMichal Karwowski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Fryto
Gość
Fryto

Sorry ale u mnie to nie działa ;/

d4m1an
Gość
d4m1an

Musisz mieć niestety sprzęt bez BT 4.0 :(
U mnie na Mac mini mid 2011 zadziałało.

Art
Gość

a orientujecie się, czy jeśli do sprzętu ze standardowym BT 2.1 (np. MBP early 2011) zostanie dodany adapter USB Bluetooth 4.0 to ten sposób zadziała?

Michał Zieliński
Gość

Niestety, nie zadziała. (A przynajmniej z tego co wiem)

Michal Karwowski
Gość
Michal Karwowski

na YT są filmy jak wymienić kartę sieciową aby to działało. Ja mam MBP 13 early 2011 i jest ona w czarnej ramce matrycy wiec na razie się wacham z wymianą ale ponoć ma działać :)

Dominik Łada
Gość

Coś chyba nie ten co trzeba film widziałeś – w MBP13″ Early 2011 moduł, owszem jest w ramce, ale bynajmniej nie matrycy;-) kilka zdjęć z „operacji” wrzuciłem tutaj => https://imagazine.pl/2014/11/06/macbook-pro-13-early-2011-z-continuity/

Michal Karwowski
Gość
Michal Karwowski

źle się wyraziłem. Masz rację dół pod matrycą…

Bartek
Gość
Bartek

wiadomo kiedy planowana jest instrukcja dla 13-calowego MBP z 2011r?

Dominik Łada
Gość

Może jutro się wyrobię, ale nie mogę obiecać.

Dominik Łada
Gość
Tomasz Kruczkowski
Gość
Tomasz Kruczkowski

hej na air mid 2011 tez in zadzialalo;) jest bt 4.0

Dominik Łada
Gość

Mnie zastanawia, czy po aktualizacji systemu nadal będzie to działać, czy trzeba będzie ponownie rzeźbić…?

Michał Zieliński
Gość

Teoretycznie Apple może załatać podmienione linijki w Kextach, więc wydaje mi się, że będziemy skazani na kolejne kombinacje. Z drugiej strony, gdy aktywowało się AirDrop na starszych Makach (które sprzętowo go obsługiwały, ale miały zablokowaną opcję) to aktualizacje nie dezaktywowały funkcji. Zobaczymy.

Na pewno po przeinstalowaniu systemu i odtworzeniu go z Time Machine trzeba grzebać w plikach na nowo.

jeepenz
Gość
jeepenz

czy to zadziała na mbp 13 late 2010??

Michal Karwowski
Gość
Michal Karwowski

Hej. U mnie handoff nie pojawiło się w ustawieniach ale zaczął działać airdrop…. jeden plus… czy może zrobiłem coś źle?