iMagazine

Wygląd Mac App Store dostosowany do OS X Yosemite

06/11/2014, 12:53 · · · 5

Apple wreszcie zaktualizował wygląd swojego sklepu z aplikacjami dla Maców.

Po dostosowaniu MAS do standardów OS X Yosemite wygląd sklepu nareszcie pasuje do reszty. Mamy płasko, przejrzyście i elegancko. Poniżej możecie zerknąć na parę zrzutów.

5

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Dariusz GardyńskiGuestMichałdarekpoznanGrzegorz Bartkowiak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Grzegorz Bartkowiak
Gość
Grzegorz Bartkowiak

Nie mogę przeboleć tego strasznego nowego wyglądu z fatalnym płaskim dockiem, płaskimi na nim ikonami, płaską górną belką, fatalnymi ikonami folderów, że o przyciskach sterowania oknem nie wspomnę. Jedynym sensownym wyjściem było przełączenie na stałe na dark view, który jeszcze jako-tako się broni. Nowa, płaska i bardziej półprzezroczysta skóra wygląda jak dla mnie słabo. Gdyby tylko było można mieć funkcjonalność Yosemite z wyglądem Maveriksa ,było by (dla mnie) przyjemniej, a tak dostajemy skórę przezroczystego Tigera na nowoczesnym systemie.

Znam ludzi, którzy do dziś nie zaktualizowali iOS do wersji 7 i 8 ze względu na wygląd. Dla mnie jednak funkcjonalność i bezpieczeństwo są troszkę ważniejsze niż sam design, ale szczerze mówiąc, od aktualizacji już nie czuję takiej radości z obcowania z OS X.
Jest jednak pewien pozytyw. Chętniej zabieram się do rzeczy, które mam wykonać, zamiast zawieszać oko na pięknym interfejsie ;).

Ponoć lepsze jest wrogiem dobrego, w tym wypadku lepsze jest jednak pojęciem mocno względnym ;)

darekpoznan
Gość
darekpoznan

w pełni się zgadzam – wygląd z bajerami w 10.10 bardzo utrudnia jego czytelność.

Ideałem byłaby funkcjonalność Yosemite z interfejsem Snow Leopard (chyba była to ostatnia wersja z kolorowymi folderami w pasku bocznym Finder’a).
Cały czas odnoszę wrażenie, że interfejs jest za jasny – brakuje mi wcześniejszych szarości…
Pierwsze co zrobiłem to wyłączyłem przezroczystość, ale zauważcie jak koszmarnie wygląda powiadomienie o przy zmianie głośności (czarne narożniki). Z kolei korzystanie z opcji zwiększ kontrast powoduje, że wygląd cofa się do OS X Tiger, albo jeszcze wcześniej… (część aplikacji jest z nim niekompatybilna i klikając na klawisz funkcyjny dostajemy ciemnogranatowe podświetlenie z czarnym napisem – napis nie zmienia koloru).

Dariusz Gardyński
Gość
Dariusz Gardyński

Kolorowe foldery miałem na 10.9 i chyba mam na 10.10. Sprawdzę jak będę przy kompie. Jak to zrobiłem? Nie musiałem nic robić chyba :P. Może to TotalFinder.

LoL, na początku nie tu odp. :P.

Michał
Gość
Michał

Mnie wkurza jedna rzecz…Spotlight na środku ekranu. To jest porażka, żeby chociaż można samemu przenieść okno spotlight…na Air 13 ” jak chce do kalkulatora coś wpisać i policzyć to trzeba okna przełączać.

Guest
Gość
Guest

Kolorowe foldery miałem na 10.9 i chyba mam na 10.10. Sprawdzę jak będę przy kompie. Jak to zrobiłem? Nie musiałem nic robić chyba :P. Może to TotalFinder.