Mastodon

Apple ułatwia wyrejestrowania numeru telefonu z iMessage

3
Dodane: 9 lat temu

Osoby, które zmieniają iPhone’a na inny telefon mogą mieć problem z otrzymywaniem wiadomości od osób, które korzystają z urządzeń Apple. Firma udostępniła narzędzie, które pozwala wyrejestrować się z usługi.

Jeżeli nie korzystamy z iPhone’a, a nasz numer był przypisany do iMessage, to wszelkie wiadomości wysyłane z urządzeń z iOS nie będą przesyłane w formie SMS (bo nasz numer będzie widoczny jako dostępny w iMessage). Na stronie https://selfsolve.apple.com/deregister-imessage umieszczone zostało narzędzie, które pozwala usunąć powiązanie numeru telefonu z usługą. Wystarczy wpisać swój numer, a następnie wpisać w polu otrzymany kod, by się wyrejestrować.

Narzędzie dostępne jest na razie w wybranych krajach, niestety nie ma wśród nich Polski. Możliwe, że wkrótce zostanie dodana, zwłaszcza, że na liście znajduje się wiele europejskich państw.

Źródło: The Verge

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 3

Jeszcze niech dadzą narzędzie do usuwania niechcianych katalogów (pozostałości po programach, z których już się nie korzysta) na iCloud Drive. Chodzi o tę pomyłkę designerską, jaką jest Document Picker (bo o ile, gdy nawet na iCloud Drive nie ma już niechcianego katalogu, to nadal on jest widoczny w każdej aplikacji z opcją Document Picker. Masakra).