iMagazine

Adobe Photoshop Lightroom 5.7

20/11/2014, 09:36 · · · 6

Adobe wypuściło aktualizację Photoshop Lightroom, która powinna się spodobać użytkownikom, którzy w najbliższym czasie chcieliby przesiąść się z iPhoto lub Aperture.

Jak wiadomo, Apple powoli zachęca do opuszczania iPhoto oraz Aperture. W ich miejsce mamy otrzymać nową aplikację – Photos, choć wątpię, by zaspokoiła potrzeby tych bardziej wymagających użytkowników. Dla nich właśnie w najnowszej wersji Adobe Photoshop Lightroom udostępniono dwa narzędzia pozwalające na bezbolesne przeniesienie bibliotek zdjęć z wcześniej wspomnianych programów.

Do wyboru mamy również opcje, jakie inne elementy mają być dodane do Lightrooma.

Oprócz narzędzi importujących, w wersji 5.7 dodano również:

  • możliwość przesyłania i odczytywania opinii z poziomu klienta webowego,
  • wsparcie dla nowych obiektywów i aparatów.

Jeśli korzystacie z Creative Cloud, to aktualizacja powinna się pokazać tam. Można również pobrać plik instalacyjny stąd → http://www.adobe.com/support/downloads/detail.jsp?ftpID=5852 (529 MB).

6

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Sławek HerokRobert StachnikArturBlakeDominik Łada Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Martin Zalewski
Gość

Pozwolę sobie przy okazji tej informacji zadać (być może głupie) pytanie: czym się różni Lightroom od Photoshop Elements?

Dominik Łada
Gość

To są dwa zupełnie inne programy, służące do różnych celów. Ok w ograniczonym zakresie można w PSE wywoływać RAWy, ale bardziej jest to program do zabawy zdjęciami. Lightroom to profesjonalny kombajn służący tylko do wywoływania i katalogowania zdjęć.

Blake
Gość

Wiadomo może coś na temat czy Adobe zamierza zrobić jakiś nowy pakiet który zawierał będzie tylko Lighrooma w chmurze i jaka będzie sugerowana cena, ponoć mają schodzić z wersji pudełkowej.

Artur
Gość
Artur

Nawet niech nie proboja: ) LR 5.7 wprowadzil nowy preset i wsparcie najnowszych aparatow Fuji z serii X. To dosc wazna aktualizacja.

Robert Stachnik
Gość
Robert Stachnik

W LR zapomnieli dodać język polski :( Adobe ma dziwną politykę, sprzedaje w chmurze PS i LR dla fotoreporterów PS w języku polskim LR Angielski gdzie tu sens i logika ?

Sławek Herok
Gość
Sławek Herok

Ja bym bardziej chciał się dowiedzieć kiedy mają wydać w końcu to photos