iMagazine

Czy Beats Music będzie jedną z domyślnych aplikacji w iOS?

20/11/2014, 08:15 · · · 1

Z pierwszym dniem sierpnia Apple oficjalnie wykupiło Beats, firmę produkującą najpopularniejsze na świecie słuchawki oraz oferującą usługę streamingową Beats Music. Dotychczas działania związane z tym zakupem były dosyć delikatne – podobno ma to się zmienić w przyszłym roku.

Wszystko opierać się będzie o ponowny start usługi Beats Music. Serwis ma zostać wchłonięty przez iTunes i dostępny obok dwóch, obecnie proponowanych sposobów słuchania muzyki: tradycyjnego kupowania piosenek oraz iTunes Radio. Ta ostatnia, niedostępna w Polsce opcja, pozwala na słuchanie playlist przygotowanych na podstawie konkretnego utworu czy gatunku w towarzystwie okazyjnie występujących reklam.

Beats Music to z kolei konkurencja dla Spotify czy WiMP – nielimitowany dostęp do 20-milionowej biblioteki utworów po uiszczeniu opłaty abonamentowej. Przewagą BM nad przeciwnikami jest personalizacja. Serwis stawia na odkrywanie nowej muzyki i dostarczaniu nam tego, czego właśnie potrzebujemy. Niestety, mniejsza liczba dostępnych utworów potrafi doskwierać. Warto też wspomnieć, że z usługi mogą korzystać tylko mieszkańcy Stanów Zjednoczonych.

beats2

Zgodnie z najnowszymi raportami, Beats Music ma w pierwszej połowie przyszłego stać się częścią iTunes, być może z nową nazwą. Oznacza to, że prawdopodobnie aplikacja będzie preinstalowana na nowych iPhone’ach, iPodach oraz iPadach. Jeśli Apple będzie oferowało w ramach swojej wersji BM wszystko to, co znajdziemy w iTunes Store oraz zachowa elementy personalizacji oraz wyjdzie poza granice US, to z pewnością zyska wielu nowych klientów. Mówi się również o obniżce miesięcznej opłaty z 9,99 USD do 4,99.

W tym momencie, kupując nowe iUrządzenie w USA Beats Music jest jedną z aplikacji proponowanych do instalacji przez Apple, obok Pages czy iMovie. Dzisiaj mamy wybór, jutro może go nie być. Apple dodające kolejną nieusuwalną ikonę do ekranu głównego iOS zdaje się robić dokładnie odwrotność tego, czego oczekują użytkownicy – wiele osób chciałoby bowiem ukrywać równie niezbędne pozycji jak Wskazówki czy Giełda.

Zakładając, że powyższe przepowiednie się sprawdzą, jesteście gotowi pozostawić swój obecny muzyczny setup na rzecz Beats Music? Po krótkich testach usługi myślę, że będę jednym z abonentów.

Źródło: The Verge

1

Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jerzy Traczyński Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jerzy Traczyński
Gość
Jerzy Traczyński

*Wskazówki = „Porady”

Wszystko, co jest zintegrowane z iOSem, zawsze jest ładne, dostosowane do najnowszego systemu, zwykle obsługiwane przez Siri i podczas odtwarzania działałaby prawdopodobnie np. aplikacja MusiXmatch.