iMagazine

Podpisywanie PDF-ów za pomocą trackpada

02/12/2014, 22:13 · · · 4

Dość dawno temu Apple wprowadziło w OS X możliwość łatwego wstawiania odręcznych podpisów do PDF-ów w aplikacji Podgląd. Wystarczyło tylko pokazać podpis do kamery. W OS X Yosemite dodano jeszcze jedną możliwość.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Jeśli posiadacie trackpad – czy to wbudowany w MacBooka, czy Apple Magic Trackpad, to możecie go wykorzystać jako powierzchnię do pisania w celu złożenia podpisu. Jak to zrobić?

Po pierwsze, musimy otworzyć plik PDF w Podglądzie. Następnie klikamy ikonę skrzyni znajdującej się obok pola wyszukiwania.

Poniżej pokaże się nowy pasek z ikonami. Nas oczywiście interesować będzie ta od podpisów.

Po jej kliknięciu wybieramy Utwórz podpis, gdzie w chmurce będziemy mogli wybrać metodę wstawienia podpisu: za pomocą trackpada (gładzika) lub kamery. Aby wybrać tę pierwszą, należy postąpić zgodnie z zaleceniem – kliknąć wskazany przycisk.

W tym momencie trackpad zamieni się w „kartkę papieru” – tam gdzie dotkniemy – tam zaczniemy pisać.

Pisanie po gładziku może wymagać paru prób, ale myślę, że stanowi ciekawą alternatywę do starszej metody.

Źródło: macworld.co.uk


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Sebastian Żaruk napisał(a):

Niestety u mnie „gładzik” nie jest nawet podświetlone,nie mogę wybrać, mam trackpad logitech.

Paweł Szulta napisał(a):

A jak się podpisać w mailu w podobny sposób?

JebaczKoz napisał(a):

Prawdopodobnie trzeba zmienić klienta pocztowego.

Sebastian Żaruk napisał(a):

Dodam że tego gładzika też nie ma w opcjach systemu, kiedy kliknę „gładzik” to szuka i nic nie znajduje ,chociaż wszystko jest włączone i działa,w opcjach mam dodatkową ikonkę do wszystkich urządzeń logitech i tam gładzik jest i mam różne opcje ale nie wiem czy można coś zrobić żeby był widoczny dla „podglądu”?

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK