iMagazine

Odblokowanie Maka za pomocą Touch ID

07/12/2014, 16:02 · · · 4

Touch ID pozwala na błyskawiczne odblokowanie iPhone’a bądź iPada. Dzięki aplikacji FingerKey możliwe jest również wykorzystanie go do zalogowania się do Maka.

Każdorazowe wpisywanie hasła podczas logowania się do systemu nie jest ani wygodne, ani też szczególnie bezpieczne, każdy może bowiem podejrzeć, co wpisujemy. FingerKey rozwiązuje ten problem, komputer odblokowywany jest bowiem po przyłożeniu palca do przycisku Home. Najpierw pobieramy z App Store aplikację, a następnie na Maku instalujemy FingerLock, czyli program, który pozwala powiązać ze sobą urządzenie z iOS oraz z OS X (linki znajdziecie na dole wpisu).

fingerlock

Po uruchomieniu programu na iOS wybieramy przycisk „+”, żeby dodać komputer, natomiast na OS X w FingerLock klikamy na przycisk „Add new FingerKey”. Na Maku należy wpisać hasło logowania, by program mógł je później automatycznie wprowadzić. Po sparowaniu urządzenie widoczne będzie na liście. Aby uruchomić Touch ID, należy w programie na iOS wejść do ustawień, przesunąć suwak Touch ID, a następnie zeskanować odcisk palca w celu potwierdzenia. Warto też włączyć widget w Centrum Powiadomień, by szybciej logować się do komputera.

Teraz do odblokowania komputera wystarczy wysunąć na iOS Centrum Powiadomień, następnie dotknąć widgetu FingerKey i w programie zeskanować odcisk palca.

IMG_0936

FingerKey dostępne jest na iPhone’a w cenie 1,79€. FingerLock dostępne jest bezpłatnie na stronie producenta.


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

januszp napisał(a):

niestety nie działa to , po poprawnej instalacji wszystko zainstalowało sie ok, ale komp nie chciał się odblokować, po ponownym zainstalowaniu komp nie widzi komórki i sparawa lezy , ktoś się co jeszcze trzeba z ustawien usunąć by stare ustawienia skasować?

januszp napisał(a):

udało mi się temat uruchomić, niestety włączona ta funkcja kasuje włączenie Hotspotu z poziomu kompa…

James napisał(a):

Uważam, że Touch ID w Macu to niezły pomysł. Np. ukryty w przycisku command lub on/off.

kaefpe napisał(a):

To rozwiązanie działa po BT?