iMagazine

Trwałe usuwanie zdjęć z iOS

10/12/2014, 11:56 · · · 9

W iOS 8 usunięte z urządzenia zdjęcia przenoszone są do tymczasowego katalogu, w którym pozostają przez 30 dni, a dopiero później są całkowicie usuwane. Z poziomu tego miejsca możliwe jest przywrócenie usuniętych fotografii oraz ręczne, przyspieszone wykasowanie ich z urządzenia.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Po usunięciu zdjęć z rolki aparatu przenoszone są do albumu nazwanego „Ostatnio usunięte”.

1

Przy każdym z umieszczonych tam zdjęć widnieje informacja, ile czasu pozostało do automatycznego wymazania go z pamięci.

2

Aby usunąć lub przywrócić zdjęcia, należy wybrać opcję „Wybierz” z prawego, górnego rogu ekranu, a następnie zaznaczyć fotografie. Teraz dotykamy jednego z dwóch przycisków: „Usuń” lub „Odzyskaj”, by wykonać daną czynność. Jeżeli nie zaznaczymy żadnego zdjęcia, to przyciski te pozwolą natychmiastowo przywrócić bądź trwale usunąć całą zawartość albumu.

4

Należy pamiętać, że o ile zdjęcia zostaną usunięte z pamięci urządzenia, to cały czas mogą być obecne w Strumieniu zdjęć, jeżeli wymazane zostaną jedynie lokalne kopie.

Źródło: OS X Daily


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Grzegorz Wójcik napisał(a):

A może ma ktoś pomysł, co zrobić żeby kasowanie zdjeć z rolki nie kasowało ich ze strumienia? Bo od iOS 8 tak mi się właśnie dzieje…

Piotr napisał(a):

Dlaczego przy włączeniu usługi iCloud Zdjęcia nie można synchronizować wybranego folderu ze zdjęciami z Maka na iPhone’a…

eric green napisał(a):

A Ja mam problem następujący , a może robię coś źle . Kasuję niepotrzebne zdjęcia z rolki i automatycznie synchronizuję z iCloud , wiec z iCloud powinny rownież zostać usunięte . Ale co się okazuje , ostatnio po restarcie i odtworzeniu iPhone z kopii iCloud , biblioteka zdjeć wróciła razem z usuniętymi zdjęciami , czyli przywróciło zdjęcia potrzebne oraz kilka setek już kiedyś usuniętych , czy macie tez coś takiego?.

Zbylut napisał(a):

Przydatny tekst. Piotr – miałem podobny problem i tutaj: http://www.apowersoft.pl/usuwanie-zdjec-z-iphone.html jest to dość dobrze opisane. Powodzenia.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK