iMagazine

Trwałe usuwanie zdjęć z iOS

10/12/2014, 11:56 · · · 9

W iOS 8 usunięte z urządzenia zdjęcia przenoszone są do tymczasowego katalogu, w którym pozostają przez 30 dni, a dopiero później są całkowicie usuwane. Z poziomu tego miejsca możliwe jest przywrócenie usuniętych fotografii oraz ręczne, przyspieszone wykasowanie ich z urządzenia.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Po usunięciu zdjęć z rolki aparatu przenoszone są do albumu nazwanego „Ostatnio usunięte”.

1

Przy każdym z umieszczonych tam zdjęć widnieje informacja, ile czasu pozostało do automatycznego wymazania go z pamięci.

2

Aby usunąć lub przywrócić zdjęcia, należy wybrać opcję „Wybierz” z prawego, górnego rogu ekranu, a następnie zaznaczyć fotografie. Teraz dotykamy jednego z dwóch przycisków: „Usuń” lub „Odzyskaj”, by wykonać daną czynność. Jeżeli nie zaznaczymy żadnego zdjęcia, to przyciski te pozwolą natychmiastowo przywrócić bądź trwale usunąć całą zawartość albumu.

4

Należy pamiętać, że o ile zdjęcia zostaną usunięte z pamięci urządzenia, to cały czas mogą być obecne w Strumieniu zdjęć, jeżeli wymazane zostaną jedynie lokalne kopie.

Źródło: OS X Daily

9

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


9
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Zbyluteric greenPiotrGrzegorz Wójcik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Grzegorz Wójcik
Gość
Grzegorz Wójcik

A może ma ktoś pomysł, co zrobić żeby kasowanie zdjeć z rolki nie kasowało ich ze strumienia? Bo od iOS 8 tak mi się właśnie dzieje…

Piotr
Gość
Piotr

Dlaczego przy włączeniu usługi iCloud Zdjęcia nie można synchronizować wybranego folderu ze zdjęciami z Maka na iPhone’a…

eric green
Gość
eric green

A Ja mam problem następujący , a może robię coś źle . Kasuję niepotrzebne zdjęcia z rolki i automatycznie synchronizuję z iCloud , wiec z iCloud powinny rownież zostać usunięte . Ale co się okazuje , ostatnio po restarcie i odtworzeniu iPhone z kopii iCloud , biblioteka zdjeć wróciła razem z usuniętymi zdjęciami , czyli przywróciło zdjęcia potrzebne oraz kilka setek już kiedyś usuniętych , czy macie tez coś takiego?.

Zbylut
Gość
Zbylut

Przydatny tekst. Piotr – miałem podobny problem i tutaj: http://www.apowersoft.pl/usuwanie-zdjec-z-iphone.html jest to dość dobrze opisane. Powodzenia.