iMagazine

Przywrócenie działania GPS w iOS

18/12/2014, 22:27 · · · 4

GPS w moim iPhone’ie przestał nagle działać. Restart urządzenia nie pomógł, ale znalazłem inne rozwiązanie, dzięki któremu nie musiałem odtwarzać telefonu z kopii zapasowej.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Mój telefon przestał pokazywać położenie, i to w dowolnej aplikacji, zarówno systemowych, jak i w oprogramowaniu firm trzecich. W mapach otrzymywałem komunikat „Nie można określić położenia”, ponadto na pasku statusu nie wyświetlała się ikona GPS. Przywrócenie kopii zapasowej telefonu z iCloud rozwiązuje niemal wszystkie problemy z oprogramowaniem. To jednak długi proces, szczególnie, jeśli posiadamy dużo danych, które muszą zostać odtworzone, lub też nie mamy możliwości połączenia się z szybkim Wi-Fi.

W przypadku mojego telefonu wystarczył reset ustawień sieciowych. Aby go wykonać, należy wejść do ustawień, a następnie do zakładki Ogólne. Na samym dole listy znajduje się opcja Wyzeruj. Z jej poziomu wybieramy pozycję Ustawienia sieciowe.

11

Wykasowanie ustawień sieciowych wymaga podania kodu zabezpieczającego telefon. Proces usuwa wszelkie dane związane z hasłami dostępu do sieci Wi-Fi, ale jednocześnie resetuje też ustawienia związane z komunikacją, w tym powiązane z odbiornikiem GPS. Reset trwa około minuty, po tym czasie działanie GPS powinno zostać przywrócone.


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

kodi napisał(a):

Dziękuję autorowi sposobu na przywrócenie działania lokalizacji przez GPS Iphona 6S. W serwisie w domach Centrum w Warszawie nie mieli pojęcia o problemie ani o sposobie jego usunięcia. Jedyną radą było czekanie na kolejną aktualizację IOS-a.Polecam ten sposób wszystkim właścicielom IPHON-ów którzy stali się ofiarami aktualizacji systemu IOS po którym GPS przestał działać

sl napisał(a):

Dzięki, mi wreszcie zaczął działać LTE, z gps’em mam wciąż problemy iphone 5s

Mario napisał(a):

Dzięki pomogło

gadekdam napisał(a):

Świetny konkretny artykuł bez zbędnego opisywania.
Jeśli nadal mielibyście problem ze swoim iPhone możecie go podrzucić do serwisu http://www.WeFix.pl jest tutaj bezpłatna diagnoza, gwarancja, a i można oczywiście podesłać telefon kurierem.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK