iMagazine

Przywrócenie działania GPS w iOS

18/12/2014, 22:27 · · · 5

GPS w moim iPhone’ie przestał nagle działać. Restart urządzenia nie pomógł, ale znalazłem inne rozwiązanie, dzięki któremu nie musiałem odtwarzać telefonu z kopii zapasowej.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Mój telefon przestał pokazywać położenie, i to w dowolnej aplikacji, zarówno systemowych, jak i w oprogramowaniu firm trzecich. W mapach otrzymywałem komunikat „Nie można określić położenia”, ponadto na pasku statusu nie wyświetlała się ikona GPS. Przywrócenie kopii zapasowej telefonu z iCloud rozwiązuje niemal wszystkie problemy z oprogramowaniem. To jednak długi proces, szczególnie, jeśli posiadamy dużo danych, które muszą zostać odtworzone, lub też nie mamy możliwości połączenia się z szybkim Wi-Fi.

W przypadku mojego telefonu wystarczył reset ustawień sieciowych. Aby go wykonać, należy wejść do ustawień, a następnie do zakładki Ogólne. Na samym dole listy znajduje się opcja Wyzeruj. Z jej poziomu wybieramy pozycję Ustawienia sieciowe.

11

Wykasowanie ustawień sieciowych wymaga podania kodu zabezpieczającego telefon. Proces usuwa wszelkie dane związane z hasłami dostępu do sieci Wi-Fi, ale jednocześnie resetuje też ustawienia związane z komunikacją, w tym powiązane z odbiornikiem GPS. Reset trwa około minuty, po tym czasie działanie GPS powinno zostać przywrócone.

5

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
PablitogadekdamMarioslkodi Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kodi
Gość
kodi

Dziękuję autorowi sposobu na przywrócenie działania lokalizacji przez GPS Iphona 6S. W serwisie w domach Centrum w Warszawie nie mieli pojęcia o problemie ani o sposobie jego usunięcia. Jedyną radą było czekanie na kolejną aktualizację IOS-a.Polecam ten sposób wszystkim właścicielom IPHON-ów którzy stali się ofiarami aktualizacji systemu IOS po którym GPS przestał działać

sl
Gość
sl

Dzięki, mi wreszcie zaczął działać LTE, z gps’em mam wciąż problemy iphone 5s

Mario
Gość
Mario

Dzięki pomogło

gadekdam
Gość
gadekdam

Świetny konkretny artykuł bez zbędnego opisywania.
Jeśli nadal mielibyście problem ze swoim iPhone możecie go podrzucić do serwisu http://www.WeFix.pl jest tutaj bezpłatna diagnoza, gwarancja, a i można oczywiście podesłać telefon kurierem.

Pablito
Gość
Pablito

Udało się ! Bardzo dziękuje za pomoc !