iMagazine

Apple zmusza twórcę Nintype do zmniejszenia funkcjonalności klawiatury

21/12/2014, 19:45 · · · 1

Wraz z iOS 8, programiści dostali możliwość tworzenia własnych klawiatur na platformę oraz widżetów do swoich aplikacji. Obie funkcje były dotychczas zarezerwowane dla Androida i iUrządzeń po Jailbreaku, więc ta wiadomość dla wielu oznaczała, że Apple w końcu się otwiera. Niestety, firma po raz kolejny uznała jedną z aplikacji za niepoprawnie korzystającą z możliwości, oferowanych przez iOS.

Tym razem dostało się świetnej klawiaturze Nintype. Dla tych, którzy jej nie znają, to prawdopodobnie najbardziej zaawansowana aplikacja tego typu w App Store. Pozwala na tworzenie własnych skrótów, oferuje możliwość szybkiego wpisywania Emoji, a także sposób pisania, który można nazwać „następcą Swype”. Nintype posiada również wbudowany kalkulator, co po dłuższym namyśle zaczęło przeszkadzać Apple. Jak donosi serwis Cult of Mac, firma wielokrotnie kontaktowała się z Jormy, twórcą aplikacji.

https://twitter.com/jormy/status/544650290301915136
https://twitter.com/jormy/status/544720895722278912

Apple wygrało. Klawiatura jest dostępna w App Store już w poprawionej, bezkalkulatorowej wersji za 4,49€.

Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku Drafts (gdzie konieczna była zmiana widżetu aplikacji), PCalc oraz prawdopodobnie innych, mniej znanych aplikacji. Apple nie doceniło kreatywności programistów, którzy piszą na ich mobilne platformy i zaczęło interweniować. Pytanie tylko, czy na tym wszystkim najbardziej nie traci najważniejsza część rynkowej układanki – klienci? Ja uważam, że twórcy aplikacji powinni mieć wolną rękę do tego, co robią i może kiedyś będą mieli. Niestety, dzisiaj tak nie jest.

Poprawka: Kalkulator jednak wróci do Nintype.

Źródło: Cult of Mac


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

JebaczKoz napisał(a):

Apple wie najlepiej czego ludzie potrzebują.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK