iMagazine

Wyłączenie przekazywania połączeń między iPhone’ami

21/12/2014, 18:28 · · · 4

Nowy iOS pozwala odbierać połączenia przychodzące na iPhone’a na innym urządzeniu. Teoretycznie więc możliwa jest sytuacja, gdy na smartfonie odbierzemy połączenie na zupełnie inny numer telefonu, przypisany do karty SIM innego iPhone’a, do którego jesteśmy zalogowani tym samym kontem iCloud. Aby uniknąć nieporozumień, można wyłączyć tą funkcję.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Przekazywanie połączeń jest szczególnie uciążliwe, gdy z tego samego Apple ID, przypisanego do urządzenia, korzystają dwie osoby. Z tego też powodu lepiej unikać takiej praktyki, zwłaszcza, że w iOS wprowadzono możliwość pobierania zakupionych w iTunes oraz App Store treści z kont członków rodziny. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu logowanie się tym samym Apple ID na sprzęcie należącym do kilku osób jest konieczne, wyłączenie przekazywania połączeń jest jedyną metodą, by uniknąć związanych z nim niedogodności.

W calu wyłączenia przekazywania połączeń wchodzimy do ustawień, a następnie do menu FaceTime. Tam dostępna jest opcja Głosowe z iPhone’a (kom.), którą należy wyłączyć.

1

Od teraz na wybrane urządzenie nie będą przekazywane połączenia z innych sprzętów, powiązanych z tym samym Apple ID.

Źródło: OS X Daily


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Bart napisał(a):

DOBRE – od dlugo juz czeklaem na kolejna taka porade! :)

Naughtydog napisał(a):

A to nie jest przypadkiem tak, że powiązanie urządzeń odbywa się wyłącznie na podstawie konta iCloud? Korzystanie z innego Apple ID w przypadku AppStore/iTunes nie ma nic do połączeń/smsów.

Anna Przodo napisał(a):

Cześć. Potrzebny spec na juz. Ja i mój eks posiadamy oboje iphony. Od jakiegoś czasu on loguje sie na moj profil na Fb, odczytuje wiadomości, słowem rządzi sie jak u siebie. Wielokrotna zmiana hasła do Fb nie pomaga. Jak rozwiązać ten problem. Dodam, ze on to robi celowo, zeby mnie kontrolować. Co zrobic by ukrócić mu ten wgląd w moj profil.

jacek-szymon napisał(a):

Witam, a jak wyłączyć synchronizację informacji o ostatnich połączeniach na tym samym apple ide…bo np. ktoś do mnie dzwoni to u żony pokazuje się, że ktoś dzwonił…lub ona gdzieś dzwoniła to ja widzę w ostatnich że dzwoniła tu i tu, jak się odseparować będąc na jednym apple ide?

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK