iMagazine

Wyłączenie przekazywania połączeń między iPhone’ami

21/12/2014, 18:28 · · · 5

Nowy iOS pozwala odbierać połączenia przychodzące na iPhone’a na innym urządzeniu. Teoretycznie więc możliwa jest sytuacja, gdy na smartfonie odbierzemy połączenie na zupełnie inny numer telefonu, przypisany do karty SIM innego iPhone’a, do którego jesteśmy zalogowani tym samym kontem iCloud. Aby uniknąć nieporozumień, można wyłączyć tą funkcję.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Przekazywanie połączeń jest szczególnie uciążliwe, gdy z tego samego Apple ID, przypisanego do urządzenia, korzystają dwie osoby. Z tego też powodu lepiej unikać takiej praktyki, zwłaszcza, że w iOS wprowadzono możliwość pobierania zakupionych w iTunes oraz App Store treści z kont członków rodziny. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu logowanie się tym samym Apple ID na sprzęcie należącym do kilku osób jest konieczne, wyłączenie przekazywania połączeń jest jedyną metodą, by uniknąć związanych z nim niedogodności.

W calu wyłączenia przekazywania połączeń wchodzimy do ustawień, a następnie do menu FaceTime. Tam dostępna jest opcja Głosowe z iPhone’a (kom.), którą należy wyłączyć.

1

Od teraz na wybrane urządzenie nie będą przekazywane połączenia z innych sprzętów, powiązanych z tym samym Apple ID.

Źródło: OS X Daily

5

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Marojacek-szymonAnna PrzodoNaughtydogBart Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bart
Gość
Bart

DOBRE – od dlugo juz czeklaem na kolejna taka porade! :)

Naughtydog
Gość
Naughtydog

A to nie jest przypadkiem tak, że powiązanie urządzeń odbywa się wyłącznie na podstawie konta iCloud? Korzystanie z innego Apple ID w przypadku AppStore/iTunes nie ma nic do połączeń/smsów.

Anna Przodo
Gość
Anna Przodo

Cześć. Potrzebny spec na juz. Ja i mój eks posiadamy oboje iphony. Od jakiegoś czasu on loguje sie na moj profil na Fb, odczytuje wiadomości, słowem rządzi sie jak u siebie. Wielokrotna zmiana hasła do Fb nie pomaga. Jak rozwiązać ten problem. Dodam, ze on to robi celowo, zeby mnie kontrolować. Co zrobic by ukrócić mu ten wgląd w moj profil.

jacek-szymon
Gość

Witam, a jak wyłączyć synchronizację informacji o ostatnich połączeniach na tym samym apple ide…bo np. ktoś do mnie dzwoni to u żony pokazuje się, że ktoś dzwonił…lub ona gdzieś dzwoniła to ja widzę w ostatnich że dzwoniła tu i tu, jak się odseparować będąc na jednym apple ide?

Maro
Gość
Maro

O matko z córką. Dziękuje za tą poradę. Wszystkie połączenia wyświetlały się na moim Priv & służbowym Iphone. Mix i misz masz…
Normalnie krew mnie zalewała.
Thanxxx!!!