iMagazine

Przywracanie usuniętych wiadomości w iOS

28/12/2014, 11:47 · · · 2

Od momentu wprowadzenia w iOS 8 gestów usuwania i archiwizowania w aplikacji Mail, sporo osób ma problemy z przypadkowym przenoszeniem wiadomości. System pozwala jednak błyskawicznie przywracać maile.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

W aplikacji Mail, podobnie jak w całym iOS, przesunięcie od lewej krawędzi ekranu powoduje powrót do poprzedniego menu. Jednocześnie przesunięcie palcem po wiadomości od lewej strony (ale już nie od krawędzi) archiwizuje wiadomość. iOS ma jednak zaimplementowane szybkie cofanie ostatniej czynności, dotąd stosowane głównie podczas pisania wiadomości. Wystarczy bowiem jedynie potrząsnąć urządzeniem, by wyświetlone zostało zapytanie o cofnięcie ostatniej czynności.

1

W ten sposób możemy zarówno przywracać usunięte, jak i zarchiwizowane maile, bez konieczności mozolnego przechodzenia do katalogu, a następnie przenoszenia ich z powrotem do skrzynki odbiorczej lub innego miejsca.


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

MDW napisał(a):

Ale przecież przesuwanie od lewej do prawej nie usuwa wiadomości tylko oznacza ją jako przeczytaną więc nawet pomylenie jej z gestem powrotu (od lewej KRAWĘDZI do prawej) nie jest tak tragiczne w skutkach. To przesunięcie od PRAWEJ do LEWEJ usuwa wiadomość, a ten gest trudno pomylić z gestem powrotu.

Paweł Hać napisał(a):

To zależy, jak to skonfigurujesz. Równie dobrze można tym gestem archiwizować wiadomości, też denerwuje. Ale racja – nie usuwa, poprawiam.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK