iMagazine

Przywracanie usuniętych wiadomości w iOS

28/12/2014, 11:47 · · · 2

Od momentu wprowadzenia w iOS 8 gestów usuwania i archiwizowania w aplikacji Mail, sporo osób ma problemy z przypadkowym przenoszeniem wiadomości. System pozwala jednak błyskawicznie przywracać maile.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

W aplikacji Mail, podobnie jak w całym iOS, przesunięcie od lewej krawędzi ekranu powoduje powrót do poprzedniego menu. Jednocześnie przesunięcie palcem po wiadomości od lewej strony (ale już nie od krawędzi) archiwizuje wiadomość. iOS ma jednak zaimplementowane szybkie cofanie ostatniej czynności, dotąd stosowane głównie podczas pisania wiadomości. Wystarczy bowiem jedynie potrząsnąć urządzeniem, by wyświetlone zostało zapytanie o cofnięcie ostatniej czynności.

1

W ten sposób możemy zarówno przywracać usunięte, jak i zarchiwizowane maile, bez konieczności mozolnego przechodzenia do katalogu, a następnie przenoszenia ich z powrotem do skrzynki odbiorczej lub innego miejsca.

2

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Paweł HaćMDW Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
MDW
Gość
MDW

Ale przecież przesuwanie od lewej do prawej nie usuwa wiadomości tylko oznacza ją jako przeczytaną więc nawet pomylenie jej z gestem powrotu (od lewej KRAWĘDZI do prawej) nie jest tak tragiczne w skutkach. To przesunięcie od PRAWEJ do LEWEJ usuwa wiadomość, a ten gest trudno pomylić z gestem powrotu.

Paweł Hać
Gość

To zależy, jak to skonfigurujesz. Równie dobrze można tym gestem archiwizować wiadomości, też denerwuje. Ale racja – nie usuwa, poprawiam.