iMagazine

Pobieranie OS X Mavericks z poziomu Yosemite

01/01/2015, 20:35 · · · 5

Pomimo tego, że OS X Yosemite wprowadza wiele nowych funkcji, nie każdy użytkownik jest z niego zadowolony. Jeżeli korzystaliście z OS X Mavericks i chcecie wrócić do niego z Yosemite, musicie pobrać jego instalator.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Instalator OS X Mavericks pobieramy z poziomu Mac App Store, niezależnie od tego, czy korzystamy z Yosemite, czy też ze starszej wersji systemu. Maverics nie jest dostępny bezpośrednio w sklepie, nie pokazuje się w wynikach wyszukiwania. Aby do niego dotrzeć, należy przejść do zakładki Zakupy, umieszczonej na górnej belce.

1

Teraz na liście odnajdujemy OS X Mavericks i klikamy na przycisk Pobierz. Niestety, trzeba znaleźć go ręcznie, gdyż zakładka nie posiada opcji wyszukiwania. Programy uszeregowane są w kolejności pierwszego pobrania z App Store.

2

Pobrany instalator zostanie umieszczony w katalogu Programy na dysku.

Źródło: OS X Daily


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

krt napisał(a):

no i nie działa :) wyskakuje komunikat „Ta kopia programu Instalacja OS X jest zbyt stara aby otworzyć ją w tej wersji systemu OS X” :)

Arkadiusz Szczudło napisał(a):

pewnie trzeba zrobić bootowalny USB z nią :)

Andrzej napisał(a):

Ja to jestem niepocieszony (lub mała jest moja wiedza) że po zainstalowaniu Yosemite nie mogę Mavericks ściągnąć po wifi przy uruchomieniu laptopa z funkcją „alt”.
Nawet jak zainstalowałem system Mavericks z pendriva owa funkcja dla odtworzenia systemu już jest niedostępna po wifi
Pozostaje tylko pendrive z instalacją Mavericks

pefotostudiofotografii napisał(a):

Witam,ja mam pytanie z innej beczki.Aktualizowałem do Yosemite w grudniu i muszę przyznać ,że na począdku bardzo żałowałem.Większość wtyczek w PS,3/4 programów, drukarki nic nie chodziło tak jak trzeba .Mniej więcej po tygodniu i po szukaniu aktualizacji lub instalacji najnowszych programów wszystko powolutku wraca do normy,ale mam jeden problem,którego za ch…..rę nie mogę rozwiązać.Mianowicie chodzi o wypalanie DVD. Próbowałem kilku nośników różnych firm, plusy i minusy i nic.Kilka programów do wypalania i nic. CD bez problemu .Czy ktoś ma podobny kłopot???

Behinder napisał(a):

Bo jeżeli ktoś wcześniej nie kupił, to nie zadziała bo nie znajdzie w „zakupionych” Mając konto dev można pobrać ze strony Apple instalator jak coś.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK