iMagazine

Ceny w polskim App Store zostaną podniesione

08/01/2015, 16:14 · · · 9

Kilka lat temu najtańsza płatna aplikacja w App Store kosztowała 0,79 euro. Była to cena odpowiadająca amerykańskiemu 0,99 dolara. Z czasem przyszło nam płacić 0,89 euro. Teraz szykuje się kolejna podwyżka.

Apple po raz kolejny zmieni najniższą cenę aplikacji (nie licząc darmowych pozycji), tym razem na 0,99 euro. Pomimo, że zmiana nie wygląda na dużą, mówimy tutaj o podniesieniu ceny o ponad 11%. Jeśli porównać do oryginalnej kwoty, podwyżka wynosi ponad 25%. Skąd te zmiany?

Z nowego prawa, które wymaga od Apple płacenia podatków po stawkach kraju, w którym dane aplikacje sprzedaje. Stąd w Polsce, Norwegii, Kanadzie oraz większości państw europejskich ceny uległy podniesieniu, z kolei w Islandii klienci będą płacili mniej. Apple dotychczas płaciło podatki w Luksemburgu, gdzie stawka do 2015 roku wynosiła 15% (8% mniej, niż w Polsce).

Póki co znamy nową, podstawową cenę aplikacji – 0,99 euro. O tym, jak zmienią się pozostałe kwoty przekonamy się w ciągu najbliższej doby, kiedy to regulacja ma wejść w życie.

Źródło: Tablety.pl za Marek Moi na Twitterze

9

Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

9
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
MiaukotMDWMarek MoiBartTomasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dariusz Grabowski
Gość
Dariusz Grabowski

To teraz pytanie: Jeśli mam telefon, tablet oraz komputer kupione na firmę to aplikacje zakupione na te urządzenia również powinny iść na firmę. Czy ktoś mi powie jak otrzymać fakturę VAT za aplikacje kupione w AppStore (zarówno na iOS jak i na macach).

Tomasz
Gość
Tomasz

Jeśli masz ID na firmę to wysyłasz do obsługi klienta e-mail z numerem zamówienia i prośbą o fakturę po czym otrzymasz ją na e-mail.

Miaukot
Gość
Miaukot

Jaki mail ma ta „obsługa klienta”? Kilka razy prosiłem fakturę na ten adres:
macappstore_english_emea_support@apple.com
ale ostatnio w ogóle nie odpisują.
Ktoś coś wie?

Tomasz
Gość
Tomasz

Wszystko zawsze się robiło przez stronę Mac App Store – Contact Support

Bart
Gość
Bart

nie rozumiem tego – to chyba sprzedajacy (czyli programista) powinien wybierac sobie cene

i np. pomniejszona o ta podwyzke by…….. uzyskac starac cene – no nie?

Nie mowcie iz developer jest zmuszony do wypuszczenia aplikacji od €0.99

Marek Moi
Gość
Marek Moi

Developer wybiera tylko grupę cenową, ale konkretne kwoty ustala Apple. Apka może być za darmo, albo w „Tier 1”, wtedy $0.99, „Tier 2” ($1.99) i tak dalej, zgodnie z taką tabelką:
http://www.demarca.pl/pliki/price.png

Bart
Gość
Bart

U kurde – ale bida – to juz wiem czemu ceny appek sa na jedno kopyto

MDW
Gość
MDW

Och, straszne „zmuszenie”. Cena jednorazowego biletu MPK. W czasach aplikacji dla Java2ME i Symbian kupowałem aplikacje i gry za: 4,99 zł, 5,99 zł, 7,99 zł (a było to 8 lat temu). Nie było aktualizacji, możliwości ponownego ściągnięcia i były marne szanse żeby to samo zadziałało na telefonie, który kupię 2 lata później.

Zasady panujące w: AppStore, GooglePlay i WindowsStore to coś najlepszego co mogło spotkać zarówno developerów jak i użytkowników.

Bart
Gość
Bart

Zgadzam sie z tym w 100%