iMagazine

Ceny w polskim App Store zostaną podniesione

08/01/2015, 16:14 · · · 9

Kilka lat temu najtańsza płatna aplikacja w App Store kosztowała 0,79 euro. Była to cena odpowiadająca amerykańskiemu 0,99 dolara. Z czasem przyszło nam płacić 0,89 euro. Teraz szykuje się kolejna podwyżka.

Apple po raz kolejny zmieni najniższą cenę aplikacji (nie licząc darmowych pozycji), tym razem na 0,99 euro. Pomimo, że zmiana nie wygląda na dużą, mówimy tutaj o podniesieniu ceny o ponad 11%. Jeśli porównać do oryginalnej kwoty, podwyżka wynosi ponad 25%. Skąd te zmiany?

Z nowego prawa, które wymaga od Apple płacenia podatków po stawkach kraju, w którym dane aplikacje sprzedaje. Stąd w Polsce, Norwegii, Kanadzie oraz większości państw europejskich ceny uległy podniesieniu, z kolei w Islandii klienci będą płacili mniej. Apple dotychczas płaciło podatki w Luksemburgu, gdzie stawka do 2015 roku wynosiła 15% (8% mniej, niż w Polsce).

Póki co znamy nową, podstawową cenę aplikacji – 0,99 euro. O tym, jak zmienią się pozostałe kwoty przekonamy się w ciągu najbliższej doby, kiedy to regulacja ma wejść w życie.

Źródło: Tablety.pl za Marek Moi na Twitterze


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

Dariusz Grabowski napisał(a):

To teraz pytanie: Jeśli mam telefon, tablet oraz komputer kupione na firmę to aplikacje zakupione na te urządzenia również powinny iść na firmę. Czy ktoś mi powie jak otrzymać fakturę VAT za aplikacje kupione w AppStore (zarówno na iOS jak i na macach).

Tomasz napisał(a):

Jeśli masz ID na firmę to wysyłasz do obsługi klienta e-mail z numerem zamówienia i prośbą o fakturę po czym otrzymasz ją na e-mail.

Miaukot napisał(a):

Jaki mail ma ta „obsługa klienta”? Kilka razy prosiłem fakturę na ten adres:
macappstore_english_emea_support@apple.com
ale ostatnio w ogóle nie odpisują.
Ktoś coś wie?

Tomasz napisał(a):

Wszystko zawsze się robiło przez stronę Mac App Store – Contact Support

Bart napisał(a):

nie rozumiem tego – to chyba sprzedajacy (czyli programista) powinien wybierac sobie cene

i np. pomniejszona o ta podwyzke by…….. uzyskac starac cene – no nie?

Nie mowcie iz developer jest zmuszony do wypuszczenia aplikacji od €0.99

Marek Moi napisał(a):

Developer wybiera tylko grupę cenową, ale konkretne kwoty ustala Apple. Apka może być za darmo, albo w „Tier 1”, wtedy $0.99, „Tier 2” ($1.99) i tak dalej, zgodnie z taką tabelką:
http://www.demarca.pl/pliki/price.png

Bart napisał(a):

U kurde – ale bida – to juz wiem czemu ceny appek sa na jedno kopyto

MDW napisał(a):

Och, straszne „zmuszenie”. Cena jednorazowego biletu MPK. W czasach aplikacji dla Java2ME i Symbian kupowałem aplikacje i gry za: 4,99 zł, 5,99 zł, 7,99 zł (a było to 8 lat temu). Nie było aktualizacji, możliwości ponownego ściągnięcia i były marne szanse żeby to samo zadziałało na telefonie, który kupię 2 lata później.

Zasady panujące w: AppStore, GooglePlay i WindowsStore to coś najlepszego co mogło spotkać zarówno developerów jak i użytkowników.

Bart napisał(a):

Zgadzam sie z tym w 100%

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK