iMagazine

Pierwsze wrażenia: Brenthaven 13″ Collins Vertical Sleeve

09/01/2015, 10:50 · · · 4

Zmieniłem ostatnio komputer na mniejszy i lżejszy. Przesiadka z Macbooka Pro 13″ na nowego Macbooka Pro 13″ z Retiną, spowodowała, że codziennie noszę ok 0,5 kg mniej. Zacząłem bardziej zgłębiać temat wagi i okazało się, że moja dotychczasowa torba waży prawie 1,2 kg. Sporo. Nadszedł zatem czas aby znaleźć nową torbę, przy okazji najlepiej by było jakby była lżejsza. Po długich poszukiwaniach wybór padł na Brenthaven 13″ Collins Vertical Sleeve.

Torbę kupiłem w polskim Apple Online Store. Cena, uważam że świetna – 199,95PLN – plasuje ją zdecydowanie wśród tańszych produktów, choć jakość wykonania świadczy o innej kategorii.

HFMN2_AV7

Od razu uprzedzam – jest to torba, którą warto kupić jako drugą, nie jako podstawową, gdyż jest dosyć mała. Jej wielkość to jej zaleta, ale też może okazać się dla niektórych z Was wadą – szczerze, specjalnie dużo do niej nie zapakujemy.

DSCF0248

Ja w swojej torbie muszę mieć miejsce na Macbooka Pro Retina, iPada Air 2, notes Moleskine, długopis, klucze, Olloclip i tyle. Podstawowe rzeczy. Wszystko to zmieściłem, ale już na styk. Wiem, że jeśli będę potrzebował zabrać więcej rzeczy ze sobą, będę musiał przepakować się do większej torby.

DSCF0244

Brethaven jest torbą pionową. Do tej pory wszystkie torby jakie miałem były poziome. Taka konstrukcja powoduje, że automatycznie torba wydaje się mniejsza i zgrabniejsza. Tutaj macie porównanie do torby Booq Boa Courier – podobną ilość rzeczy można do niej zapakować, a wydaje się optycznie dwa razy większa. Booq jest też sporo cięższy od Brethavena.

Torba wykonana jest z nieprzemakalnego płótna, usztywnionego warstwą pianki. Na stronie AOS dostępny jest tylko jeden unikalny kolor (Indigo – taki wybrałem), ale na stronie producenta znajdziecie jeszcze dwa inne (Camel i Charcoal – Indigo nie ma, bo jest zarezerwowany tylko dla Apple).

HFMN2_AV1

Pasek wykonany jest z materiału przypominającego pasy bezpieczeństwa w samochodach. Plus za rączkę na górze.

Wielki plus dla tej torby to jej waga – tylko 635 g.

Minus – trochę na siłę – to klamra do zapinania torby. Nie wiem jak będzie sprawdzać się w boju, ale póki co, wygląda na niewygodną do zapinania.

Apple zmieniło ostatnio politykę cenową w AOS – od niedawna darmowa wysyłka jest już od 150PLN, także nic dodatkowo nie dopłacacie do kwoty, którą musicie wydać na Brethavena. Polecam.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Danny Danielak napisał(a):

Mam taką na MBPr15, też jest stosunkowo mało pojemna, ale przez to często nie biorę nie potrzebnych rzeczy. Klamra jest maks nie wygodna szczególnie jak wciśniemy więcej niż się powinno. U mnie na szczęście jest to jako zapięcie dodatkowej kieszeni, a nie tej głównej. Ale design, wytrzymałość i ogólna jakość torby jest super więc polecam bo jestem bardzo zadowolony.

Tomasz Orzechowski napisał(a):

Mam taką klamrę w swojej torbie którą używam od roku.
Na początku faktycznie dziwnie się było do niej przyzwyczaić, ale teraz nie stanowi ona już dla mnie problemu. :)

Dominik Łada napisał(a):

Ty masz z tego co widzę poziomą – tak?

Tomasz Orzechowski napisał(a):

Tak. MBPr 15″.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK