iMagazine

Pulpit zdalny Chrome dostępny również na iOS

13/01/2015, 21:11 · · · 3

Zdalne kontrolowanie komputera może być przydatne zarówno w pracy, jak i do pomocy innym osobom. Google udostępniło darmowe rozwiązanie tego typu, które od wczoraj stało się kompatybilne również z urządzeniami z iOS.

Chrome Remote Desktop wymaga konta Google oraz przeglądarki Chrome zainstalowanej na komputerze, który ma być kontrolowany. Ponadto należy pobrać z Chrome Web Store aplikację Pulpit zdalny Chrome i dać jej dostęp do sterowania komputerem. Jest ona kompatybilna z Windows oraz OS X. Po instalacji logujemy się w Chrome Remote Desktop na iOS oraz w Chrome na OS X (bądź innym systemie). Na liście w aplikacji na iOS pojawiają się wszystkie komputery, na których zalogowaliśmy się do Chrome i zainstalowaliśmy odpowiednie rozszerzenie, na niebiesko podświetlone są ponadto te, które aktualnie są dostępne.

chromeremote2

Działanie programu jest bardzo płynne, co prawda nie na tyle, by oglądać filmy, ale już na tyle dobre, by wykonywać na komputerze proste czynności. Aplikacja potrafi wyświetlić zarówno kursor, jak i wirtualną klawiaturę, korzystanie z nich jest naprawdę dobrze przemyślane. Ekran przesuwa się wraz z kursorem, jeśli dojedziemy do jego krawędzi, ponadto możemy klikać poprzez szybkie dotknięcie ekranu (dokładnie tak, jak na touchpadzie).

Aplikacja Chrome Remote Desktop jest dostępna bezpłatnie w App Store oraz w Chrome Web Store. Korzystanie z niej również nie jest płatne.

Źródło: The Verge


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Przemysław Gdański napisał(a):

A nie prościej TeamViewer?

Artur Kubańczyk napisał(a):

Prościej, ale nie za darmo.

huczas napisał(a):

TV jest darmowy dla zastosowań domowych. I tylko do takich też uważam nadaje się chrome.
Dla firm tylko TV wersja płatna – chrom tu się zupełnie nie nadaje niestety.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK