iMagazine

HK Center

Pulpit zdalny Chrome dostępny również na iOS

13/01/2015, 21:11 · · · 3

Zdalne kontrolowanie komputera może być przydatne zarówno w pracy, jak i do pomocy innym osobom. Google udostępniło darmowe rozwiązanie tego typu, które od wczoraj stało się kompatybilne również z urządzeniami z iOS.

Chrome Remote Desktop wymaga konta Google oraz przeglądarki Chrome zainstalowanej na komputerze, który ma być kontrolowany. Ponadto należy pobrać z Chrome Web Store aplikację Pulpit zdalny Chrome i dać jej dostęp do sterowania komputerem. Jest ona kompatybilna z Windows oraz OS X. Po instalacji logujemy się w Chrome Remote Desktop na iOS oraz w Chrome na OS X (bądź innym systemie). Na liście w aplikacji na iOS pojawiają się wszystkie komputery, na których zalogowaliśmy się do Chrome i zainstalowaliśmy odpowiednie rozszerzenie, na niebiesko podświetlone są ponadto te, które aktualnie są dostępne.

chromeremote2

Działanie programu jest bardzo płynne, co prawda nie na tyle, by oglądać filmy, ale już na tyle dobre, by wykonywać na komputerze proste czynności. Aplikacja potrafi wyświetlić zarówno kursor, jak i wirtualną klawiaturę, korzystanie z nich jest naprawdę dobrze przemyślane. Ekran przesuwa się wraz z kursorem, jeśli dojedziemy do jego krawędzi, ponadto możemy klikać poprzez szybkie dotknięcie ekranu (dokładnie tak, jak na touchpadzie).

Aplikacja Chrome Remote Desktop jest dostępna bezpłatnie w App Store oraz w Chrome Web Store. Korzystanie z niej również nie jest płatne.

Źródło: The Verge

3

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
huczasArtur KubańczykPrzemysław Gdański Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Przemysław Gdański
Gość
Przemysław Gdański

A nie prościej TeamViewer?

Artur Kubańczyk
Gość
Artur Kubańczyk

Prościej, ale nie za darmo.

huczas
Gość
huczas

TV jest darmowy dla zastosowań domowych. I tylko do takich też uważam nadaje się chrome.
Dla firm tylko TV wersja płatna – chrom tu się zupełnie nie nadaje niestety.