iMagazine

Siri po polsku zbliża się wielkimi krokami?

13/01/2015, 06:10 · · · 10

„Hej, jaka jest pogoda?”, „Obudź mnie za 30 minut”, „Przypomnij, żebym zadzwonił do Mamy jutro wieczorem”. To przykładowe frazy, które za niedługo być może będziemy mówić do swoich iPhone’ów. Dlaczego? Dlatego, że polskie Siri może pojawić się w najbliższym czasie.

Wszystko za sprawą czytelnika czeskiego serwisu Letem Svetem Applem, który dostał się do plików do pliku Localizable.strings z iOS 8.1.2. Plik ten zawiera komendy służące do komunikacji Siri z użytkownikiem. I nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie języki na jakie trafił. Jest niedostępny obecnie w Siri czeski, jest słowacki i jest… polski!

CZECH-SIRI1.png.pagespeed.ce.6c2YtsjIeR

Oczywiście nie oznacza to, że Siri po polsku jest gotowa, niemniej prace nad rodzimą lokalizacją asystenta głosowego Apple trwają. Czy zobaczymy to w marcu, wątpię. Jednak czerwcowe WWDC może być bardzo dobrą okazją, żeby zaprezentować Siri w nowych językach.

Źródło: 9to5mac za LSA

10

Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

10
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
NowyWiewiorRafał BudnikMichał ZielińskiTomasz Gensrybak17 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Arkadiusz Gembara
Gość

I to jest BARDZO dobra wiadomość! :-)

Sebastian
Gość
Sebastian

Super, jeżeli to prawda to znaczy, że Apple Watch będzie w 100% używalny w Polsce.

Piotr Tobolski
Gość
Piotr Tobolski

Nie mogę się doczekać! Próbowałem korzystać z Siri po angielsku ale ze względu na to, że korzystam z komend głosowych głównie do dzwonienia, okazało się to nieużywalne bo dzwonię głównie do osób z polskimi imionami i nazwiskami. W naszym kraju będzie to chyba najbardziej wyczekiwana funkcja iOS 9 :-)

Mariusz
Gość
Mariusz

W końcu będzie „światowo”. Netflix w Polsce, Siri po polsku… brakuje tylko zniesienia wiz do USA

NowyWiewior
Gość
NowyWiewior

Wiz nie zniosą. Z dokumentów upublicznionych przez Zbigniewa Stonogę wynika, że Miller albo Lepper (Nie pamiętam) Podpisał z USA umowę, że wzamian za więzienia CIA w polsce rząd Stanów nie zniesie wiz do 2020 albo 2023.

leszekwolany
Gość
leszekwolany

a ja bym jednak stawiał na marzec. nie robia siri po to, zeby komuś w Polsce było fajnie, a raczej po to zeby zbudować rynki dla Apple Watcha

Michał Zieliński
Gość

Biorąc pod uwagę, że polska strona Apple raczej o istnieniu Watcha specjalnie nie wspomina, nie mamy co na niego liczyć, przynajmniej na razie.

rybak17
Gość
rybak17

Wątpię, korpo tłumaczyło interfejs na Polski to przetłumaczyło wszystkie pliki testowe po kolei. Jakoś nie liczę na Siri w Polsce.

Tomasz Gens
Gość

Moim zdaniem każdy Polak używający dzisiaj Siri po angielsku robi to sztucznie, bo funkcjonalność asystenta jest najzwyczajniej mocno ograniczona przez występujące na co dzień polskie nazwiska i nazwy własne. Jeśli od czerwca Siri zacznie je ogarniać, to nie będzie przesadą, jeśli napiszę, że to najbardziej przełomowa wiadomość od Apple na polskim rynku od… oficjalnego wprowadzenia produktów z nadgryzionym jabłkiem na nasz rynek.

Rafał Budnik
Gość
Rafał Budnik

Ciekawe czyj głos usłyszymy? Może Krystyny Czubówny? ;) wolę ją od Ivony.