iMagazine

Kolorowe Macbooki…made in Poland

16/01/2015, 16:27 · · · 5

Dwa dni temu w Nadgryzionych rozmawialiśmy między innymi o tym, że można i że są chętni wśród użytkowników, aby zmienić kolor swoich Macbooków. Prym w tym wiedzie Ameryka, ale jak się okazało w Polsce będzie to też już niebawem możliwe dzięki serwisowi WeFix.pl.

macbook_A1278_black

W odróżnieniu do tego co jest robione za wielką wodą, zmiana koloru przeprowadzana przez WeFix.pl będzie poprzez anodyzację!

mb_pro_unibody_13_black

Wygląda to nieziemsko. Ja jestem na tak, a tym czasem oddaję głos do źródeł:

Cześć Dominik,
Słyszeliśmy wczoraj Waszego podcasta Nadgryzieni, w którym rozmawiacie o anodowaniu sprzętu Apple. W załączniku przesyłamy zdjęcia prototypu MacBook’a Pro 13″ Unibody (A1278), który został przez nas przerobiony na kolor czarny. Obecnie pracujemy nad kolorem Space Gray oraz MacBookiem Pro 13″ Retina. Efekty naszej pracy będziemy mogli zaprezentować już w lutym. Również wtedy zostanie ustalony cennik naszych usług oraz rozwiązanie kwestii utraty gwarancji Apple. Wiemy, że chciałbyś kiedyś przerobić swojego MB w taki sposób, dlatego po wprowadzeniu usługi z chęcią Ci pomożemy.
Chcielibyśmy jeszcze raz podkreślić, że sprzęt nie jest pomalowany (tak jak robi to Color Ware), a poddany procesowi anodyzacji.
Pozdrawiamy,
zespół WeFix.pl

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

daszek napisał(a):

Czarny -beee.

Mariusz napisał(a):

Czegoż to ludzie nie wymyślą – z nudów i bezrobocia…

Jakub Adamiec napisał(a):

Jeszcze tylko możliwość anodyzowania srebrnego unibody na biały i daje mojego MBP bez zastanowienia

Bart napisał(a):

Zastanowisz sie jak uslyszysz pl cene

Paweł Nyczaj napisał(a):

Jest to sposób na wyróżnienie się z tłumu identycznych Macbooków. Poza tym łatwiej wytropić skradzionego Macbooka o nietypowym kolorze, można nadać różne kolory komputerom w różnych działach firmy itp. Przy okazji Macbook może zyskać dodatkową warstwę ochronną, bo do barwnika mogą być takie substancje dodane. Nie wiem tylko jak zapatruje się na to Apple w kontekście gwarancji, bo proces anodyzowania wymaga moim zdaniem rozebrania Macbooka. Linkuję do artykułu w Wikipedii nt. anodyzowania http://pl.wikipedia.org/wiki/Anodowanie

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK