iMagazine

Pierwsze wrażenia: JCPAL Glass Film 0,26 mm

20/01/2015, 23:10 · · · 6

Jeśli miałbym zabezpieczyć czymkolwiek ekran telefonu, to mogłoby być to tylko szkło. W ubiegłym miesiącu testowałem Glass Film 0,15 mm, czyli najcieńszą osłonę tego typu, jaka jest dostępna w ofercie JCPAL. Teraz natomiast dostałem jej mocniejszą wersję.

Glass Film 0,26 mm to jednolita tafla szkła, którą przyklejamy do wyświetlacza iPhone’a, by zabezpieczyć go nie tylko przed zadrapaniami, ale i uderzeniami. Pomimo pozornie niewielkiej różnicy w grubości w stosunku do cieńszej wersji, wrażenia podczas korzystania z telefonu są zupełnie inne. Najmocniej odczuwa się je podczas wykonywania gestów od krawędzi ekranu. Brzegi szkła nie są zaokrąglone na tyle, by palec prześlizgiwał się po nich płynnie. Problem nie występuje jednak, gdy używa się etui na telefon – choćby oryginalnego od Apple.

gf2

Szkło jest bardzo wytrzymałe – podczas codziennego, dość ostrożnego obchodzenia się z telefonem, nie sposób je zarysować. Nawet po przejechaniu po nim kluczem trudno dopatrzeć się jakiegoś śladu, chyba, że celowo dociśniemy go do ekranu. Szkło jest też na tyle dobrej jakości, że nie ma praktycznie żadnej różnicy w czułości ekranu odsłoniętego oraz zabezpieczonego przez Glass Film.

JCPAL Glass Film 0,26 mm zarówno w wersji dla iPhone’a 6, jak i dla iPhone’a 6 Plus, kosztuje 119 zł. Jego test przeczytacie w lutowym wydaniu iMagazine.


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Daniel Rusiecki napisał(a):

Szukałem takiego szkła na iP6 od dawna. Kupiłem nawet jedno podobne, ale Apple Silicon Case podnosił jeden z rogów. Dwa pytania. Gdzie takie zamówić w czarnej wersji? Oraz czy na 100% będzie bezproblemowo współgrało z wersją siliconową etui? Skórzane jakie posiadasz jest bardziej elastyczne. Czy masz może możliwość sprawdzić z silicon case? Byłbym Ci niezmiernie wdzięczny. Pozdrawiam i z góry dziękuję. :)

Paweł Hać napisał(a):

Niestety nie wiem, gdzie dostać czarną wersję. Nie mam też silikonowego etui, ale w tym skórzanym jest zagłębione na tyle mocno, że powinno współgrać też dobrze z trochę cieńszym pokrowcem.

crg napisał(a):

Tak, ‚szklane’ (to chyba i tak plastik?) osłony są świetne. Komfort niesamowity itd. Niestety są dość podatne na ‚ubicia’ na brzegach. Właśnie używam tego typu osłonki (pierwsza była na 5s) na ip6. Zarówno pierwsza z 5s (właśnie JCPAL) jak i druga, jaką teraz mam (nie pamiętam producenta) szczerbiły się na krawędziach przy normalnym użytkowaniu. Wystarczy jakieś niefartowne ułożenie telefonu obok innej rzeczy w kieszeni. Obie osłonki miały uszczerbek na krawędzi po jakiś 2-3 miesiącach używania. Nie robie żadnych akrobacji z telefonem i staram się generalnie na niego uważać. Uważam to za jedyny minus tego typu rozwiązań. Niestety takie uszkodzenia nie podlegaja gwarancji, gdyż są mechaniczne.

Bart napisał(a):

Tu w UK takie szkla sa po jakos 50p czyli 2.50zl

A niesadze by to szklo za 120zl bylo jakies Gorilla Glass czy cos – zatem jak okreslic ta cene 120zl do tej 2.50zl?!

Z wlasnym **** na lby sie pozamieniali czy to poprostu cena dla polakow – bo wiadomo w pl mieszkaja przeciez sami milionerzy

Bolcu napisał(a):

Miałem dwa razy naklejone na moim iP5s JCPAL Glass Film 0.15mm i niestety ale nie wiem dlaczego za każdym razem samoczynnie popękało. Pierwszy raz już po dwóch dniach od naklejenia a za drugim razem pierwsze pęknięcie pojawiło się po około 3 miesiącach. Telefon ani razu nie spadł generalnie był traktowany z uwagą i troską. :) Faktycznie komfort użytkowania jest dużym plusem jednak ja się zawiodłem.

Maksymilian Śleziak napisał(a):

Damn, nie wyglada to dobrze, bo jednak to szkło nie jest tak cieńkie jak folia. Możecie polecić za to jakąś najlepszej jakości folię? Bo te z allegro to czesto badziew.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK