Mastodon
Zdjęcie okładkowe wpisu Pierwsze wrażenia: JCPAL Glass Film 0,26 mm

Pierwsze wrażenia: JCPAL Glass Film 0,26 mm

6
Dodane: 9 lat temu

Jeśli miałbym zabezpieczyć czymkolwiek ekran telefonu, to mogłoby być to tylko szkło. W ubiegłym miesiącu testowałem Glass Film 0,15 mm, czyli najcieńszą osłonę tego typu, jaka jest dostępna w ofercie JCPAL. Teraz natomiast dostałem jej mocniejszą wersję.

Glass Film 0,26 mm to jednolita tafla szkła, którą przyklejamy do wyświetlacza iPhone’a, by zabezpieczyć go nie tylko przed zadrapaniami, ale i uderzeniami. Pomimo pozornie niewielkiej różnicy w grubości w stosunku do cieńszej wersji, wrażenia podczas korzystania z telefonu są zupełnie inne. Najmocniej odczuwa się je podczas wykonywania gestów od krawędzi ekranu. Brzegi szkła nie są zaokrąglone na tyle, by palec prześlizgiwał się po nich płynnie. Problem nie występuje jednak, gdy używa się etui na telefon – choćby oryginalnego od Apple.

gf2

Szkło jest bardzo wytrzymałe – podczas codziennego, dość ostrożnego obchodzenia się z telefonem, nie sposób je zarysować. Nawet po przejechaniu po nim kluczem trudno dopatrzeć się jakiegoś śladu, chyba, że celowo dociśniemy go do ekranu. Szkło jest też na tyle dobrej jakości, że nie ma praktycznie żadnej różnicy w czułości ekranu odsłoniętego oraz zabezpieczonego przez Glass Film.

JCPAL Glass Film 0,26 mm zarówno w wersji dla iPhone’a 6, jak i dla iPhone’a 6 Plus, kosztuje 119 zł. Jego test przeczytacie w lutowym wydaniu iMagazine.

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 6

Szukałem takiego szkła na iP6 od dawna. Kupiłem nawet jedno podobne, ale Apple Silicon Case podnosił jeden z rogów. Dwa pytania. Gdzie takie zamówić w czarnej wersji? Oraz czy na 100% będzie bezproblemowo współgrało z wersją siliconową etui? Skórzane jakie posiadasz jest bardziej elastyczne. Czy masz może możliwość sprawdzić z silicon case? Byłbym Ci niezmiernie wdzięczny. Pozdrawiam i z góry dziękuję. :)

Niestety nie wiem, gdzie dostać czarną wersję. Nie mam też silikonowego etui, ale w tym skórzanym jest zagłębione na tyle mocno, że powinno współgrać też dobrze z trochę cieńszym pokrowcem.

Tak, ‘szklane’ (to chyba i tak plastik?) osłony są świetne. Komfort niesamowity itd. Niestety są dość podatne na ‘ubicia’ na brzegach. Właśnie używam tego typu osłonki (pierwsza była na 5s) na ip6. Zarówno pierwsza z 5s (właśnie JCPAL) jak i druga, jaką teraz mam (nie pamiętam producenta) szczerbiły się na krawędziach przy normalnym użytkowaniu. Wystarczy jakieś niefartowne ułożenie telefonu obok innej rzeczy w kieszeni. Obie osłonki miały uszczerbek na krawędzi po jakiś 2-3 miesiącach używania. Nie robie żadnych akrobacji z telefonem i staram się generalnie na niego uważać. Uważam to za jedyny minus tego typu rozwiązań. Niestety takie uszkodzenia nie podlegaja gwarancji, gdyż są mechaniczne.

Tu w UK takie szkla sa po jakos 50p czyli 2.50zl

A niesadze by to szklo za 120zl bylo jakies Gorilla Glass czy cos – zatem jak okreslic ta cene 120zl do tej 2.50zl?!

Z wlasnym **** na lby sie pozamieniali czy to poprostu cena dla polakow – bo wiadomo w pl mieszkaja przeciez sami milionerzy

Miałem dwa razy naklejone na moim iP5s JCPAL Glass Film 0.15mm i niestety ale nie wiem dlaczego za każdym razem samoczynnie popękało. Pierwszy raz już po dwóch dniach od naklejenia a za drugim razem pierwsze pęknięcie pojawiło się po około 3 miesiącach. Telefon ani razu nie spadł generalnie był traktowany z uwagą i troską. :) Faktycznie komfort użytkowania jest dużym plusem jednak ja się zawiodłem.