Mastodon
Zdjęcie okładkowe wpisu Rzekome zdjęcia MacBooka Air 12″

Rzekome zdjęcia MacBooka Air 12″

Michał Zieliński
mikeyziel
15
Dodane: 9 lat temu

Jakiś czas temu zespół 9to5mac dostarczył nam wielu informacji na temat nadchodzącego następcy MacBooka Air. Wczoraj za sprawą iFanr do sieci trafiły rzekome zdjęcia “górnej” części komputera.

Wynika z nich, że Apple szykuje znaczne zmiany w wyglądzie swoich laptopów. Po pierwsze, z obudowy zniknąć ma znak rozpoznawalny MacBooków – świecące logo producenta. Zastąpi je metalowe, podobne do tego w iPhonie 6 oraz nowych iPadach. Poza tym, zawias ma być schowany pod obudową pasującą do koloru laptopa (jeśli wierzyć plotkom będziemy mogli wybierać z 3 wariantów).

Poza tym, zdjęcia pokazują przewidywane rozmiary nowego Aira. Na jednym z nich widzimy porównanie rzekomej części komputera do 13-calowego MacBooka Pro – nowy model jest trochę niższy i znacznie węższy. Czyżby ekran w proporcjach 3:2 miał się potwierdzić? Byłoby miło. Źródło informacji porównało nadchodzący komputer również z iPadem Air. Okazuje się, że MacBook nie będzie wiele grubszy od tabletu Apple (przypominam, iPad Air ma obudowę grubości 7,2 mm). Myślę, że spokojnie możemy założyć grubość poniżej 1 centymetra, czyli ponad 40% mniej, niż obecny model. Robi wrażenie, prawda? Nic dziwnego, że nowemu Airowi ma brakować portów – zwyczajnie na nie brakuje miejsca. Niestety, na zdjęciach nie widzimy “dolnej” części komputera, w której znajdować będą się – prawdopodobnie – USB typu C oraz złącze słuchawkowe.

img_124577 img_12491img_1244666 img_1243555 img_1242444  img_12501img_12471    img_12461img_12481

Źródło: 9to5mac za iFanr

Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel
Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 15

Co wy na ten RAMy i inne cyferki jestescie nawiedzeni?!

A ja wole DOBRZE zoptymalizowany system ktory bedzie super dzialal na 1GB i CO TERAZ?

Po co mi wiecej RAM nic 4GB wtakim wypadku?!?!

Jasne Bart masz rację w 100% :-) ja akurat w 100% specyficzny przypadek bo komputer to mój wół roboczy i mam na nim odpaline zazwyczaj mnóstwo aplikacji na raz, dzięki temu że mam dużo ramu, wszystko bardzo szybko działa i mogę się przełączać między aplikacjami bez chwili przestoju.
Wiem, że większości ludzi wystarczy 4GB dlatego jak wybieraliśmy komputer dla mojej dziewczyny to wybraliśmy Air a 4GB ramu, nie dokupowaliśmy 8 bo nie było sensu. Wszystko zależy od potrzeb :-) a tak BTW mam iPhone 6 i uważam że zdecydowanie ma za mało ramu, czuć to, gdy się własnie przełączasz między aplikacjami, a wręcz między kartami w safari.

Zrozumiałem. Nie interesuje mnie ile jest ramu, ma szybko działać. Szybko działa jak jest go dużo, to jak są aplikacje napisane i jak korzystają z pamięci mnie nie interesuje, czyli jeśli nie lubisz cyferek to powiem, że chce mieć komputer, w którym będzie wystarczająco dużo ramu, aby nie musiał korzystac zbyt intensywnie z pliku wymiany :-)

Dlatego, że komputera nie kupujesz na 1 rok tylko na kilka. Więc jeśli nie masz możliwości później dorzucić ramu to lepiej kupić od razu więcej.

Dałem mojej dziewczynie Air z 2009 z 2GB ramu. Mountain Lion działa jak należy, ale jeśli odpala Firefoxa z kilkoma zakładkami to już zaczyna strasznie zwalniać. Dlatego na nim korzysta tylko z Safari – ograniczając ilość przeglądanych stron. O pracy kilku aplikacji jednocześnie (Photoshop itp) niestety nie ma mowy – chyba, że się jest bardzo cierpliwym. Sprawdzania Yosemite na tej maszynie się nie podejmuje.

Na moim Air z 2012 z 8GB ramu również zaczynam czuć już braki. Przeważnie mam otwarte 2-3 przeglądarki, PhpStorma (napisany w Javie), ForkLifta, CodeKita, Evernote’a, Photoshopa, czasem maszynę wirtualną – teraz coraz częściej bo zaczynam używać Vagranta. Przez odczucie braku ramu oraz możliwości samodzielnej rozbudowy myślę już o wymianie na Retine z 16GB bo Air może mieć teraz tylko 8GB.

Od Pro Retiny wolałbym Aira ( gdyby miał 16GB lub więcej) bo jest lżejszy oraz tańszy.

uf -no – a jeszcze inny powie ze mu 128GB RAM zamalo bo wymieni swoje 1000000 zakladek i 1000 maszyn wirtualnych otwartych.

Kolejna rzecz – wole miec 2GB RAM + SSD 550MB/s niz 8GB z HDD jakos 150MB/s :)

Do you know what I mean? :)

Wszystko zależy od proporcji ceny RAM do SSD.

Po za tym przyjdą 2-3 iteracje systemu i wtedy 2GB lub 4 GB RAMu będzie połknięte na śniadanie.

Moim zdaniem w dzisiejszych czasach 8 GB to jest minimum.

Ile masz teraz RAMu w swoim laptopie/desktopie? I jakie masz wersje systemu?

No cóż. Mój typ pracy nie pozwoliłby na komfortowe użytkowanie komputera z 4GB ramu.

System Yosemite?

tak jest – ano wiem o twoich potrzebach na RAM – coz – temat bez dna – mi 4GB za duzo – tobie za malo – i kto ma racje? :)

Czas pokaże. Pewnie ten, który będzie musiał, a nie tylko chciał wymienić komputer na nowy by korzystać z niego dalej w komfortowy sposób bez potrzeby wstrzymywania się z aktualizacją systemu operacyjnego.

zatem mi kupa czasu do tego momentu zostala :)

Wiara ma Macbook’i z 2009r z przedpotopowym HDD i zyje :)