iMagazine

Recenzja PCalc dla Mac

25/01/2015, 20:00 · · · 0

Od paru tygodni mam przyjemność używać nowej wersji PCalc dla Mac, która wprowadza nowości znane z wersji dla iOS 8. Wspólnie wspierają najważniejsze nowości z Continuity i Extensibility – Handoff, widżety i synchronizację ustawień oraz kalkulowanych danych pomiędzy nimi.

Wersja dla Mac do App Store trafiła przed zaledwie paroma dniami, a już nie wyobrażam sobie lepszego przykładu świetnie działającej aplikacji pod Yosemite. Widżet, który możemy dodać do bocznego paska Centrum powiadomień, działa na takiej samej zasadzie jak ten znany z iOS – możemy rozpocząć w nim obliczenia, a po otwarciu właściwej aplikacji będą one dla nas w niej dostępne wraz z historią obliczeń i operacji. Sam widżet nie jest dla mnie aż tak przydatny jak ten pod iOS, bo do prostego rachowania używam Spotlight, ale od święta sprawdza się znakomicie. No i do tego wszystkiego dochodzi Handoff – znakomicie sprawdza się pomiędzy iPadem, iPhone’em i MacBookiem.

PCalc Mac 01

Ciekawą funkcją jest możliwość synchronizowania własnych układów pomiędzy poszczególnymi instalacjami PCalc. Cała operacja jest dla nas zupełnie przezroczysta i odbywa się przez iCloud.

Jeśli szukacie profesjonalnego kalkulatora, to właśnie go znaleźliście – PCalc oferuje praktycznie wszystko, a możliwość zmiany układów i jego wyglądu pozwala mu dostosować się do niemal każdej sytuacji i każdego gustu.

★ PCalc dla iOS — 8,99 euro
★ PCalc Lite dla iOS — za darmo
★ PCalc dla Mac — 8,99 euro

Ten artykuł pochodzi z archiwalnego iMagazine 10/2014


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK