iMagazine

Moment Case – niesamowite etui z obiektywami

27/01/2015, 21:45 · · · 1

Możliwości fotograficzne iPhone’a są naprawdę duże, ale wciąż różni się mocno od nawet najprostszych kompaktów. Moment Case dodaje do smartfona Apple kilka drobnych, ale istotnych elementów, które zbliżą go do tradycyjnych aparatów.

Firma Moment tworzy obiektywy dedykowane iPhone’om. Dziś wystartowała na Kickstarterze z nowym projektem, który idzie o krok dalej w dziedzinie mobilnej fotografii. Moment Case jest bowiem obudową na smartfona, która dodaje do niego fizyczny, dwustopniowy spust migawki, mocowanie na obiektywy oraz uchwyt na pasek. Ponadto akcesorium posiada układ elektroniczny, który odpowiada za wykrywanie rodzaju obiektywu i współpracę urządzenia z telefonem. Oprócz etui do dyspozycji użytkownika oddana zostanie także dedykowana aplikacja, która wykorzysta potencjał nowego spustu migawki.

Program oferował będzie możliwość ustawiania parametrów fotografowania i obserwowanie rezultatu na bieżąco, pozwoli też na zablokowanie ostrości w określonym miejscu podczas nagrywania poprzez przytrzymanie przycisku wyzwalacza. Dzięki umieszczeniu go na obudowie wykonywanie zdjęć i jednoczesne manewrowanie ustawieniami ma być łatwiejsze. Obudowa jest też wyprofilowana w ten sposób, by telefon stabilnie leżał w dłoni.

IMG_3086-Resized

Moment Case dostępny jest obecnie w cenie 49$. W zestawie z jednym obiektywem kosztuje natomiast 125$, a w zestawie z dwoma wyceniono go na 199$. Istnieje też limitowana edycja, która oprócz obudowy i obiektywów, zawiera też album wyjaśniający proces projektowania urządzenia. Kosztuje ona 299$. Ceny te obowiązują jedynie na Kickstarterze, po realizacji projektu mogą się zmienić.

Źródło: Momentist.co


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

daszek napisał(a):

Fajne, pomysłowe i praktyczne. Pomijam cenę bo jest kosmiczna.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK