iMagazine

Delsey Pluggage – pierwsza smart-walizka

28/01/2015, 23:02 · · · 1

O ile skomunikowanie zegarka z telefonem wydaje się dość dobrym pomysłem, to już zrobienie tego samego z walizką zaskakuje. Koncepcja firmy Delsey jest jednak całkiem interesująca, na dodatek finalny efekt projektu jest kształtowany przez przyszłych użytkowników.

Walizka Delsey Pluggage wygląda bardzo klasycznie – ma sztywne ściany, kółka, uchwyty oraz wysuwaną rączkę do prowadzenia. To jednak tylko pozory, wewnątrz kryje się bowiem mnóstwo elektroniki, która pozwoli komunikować się jej ze smartfonem, a także ułatwi korzystanie z walizki. Jej projektanci zaimplementowali 10 funkcji i dodatków – wśród nich znalazł się na przykład powerbank, który doładuje telefon w podróży, oświetlenie wnętrza walizki czy też wbudowany bezprzewodowy głośnik. Dużo bardziej interesujące są jednak te funkcje, które do działania wymagają smartfona.

Po połączeniu Pluggage z telefonem będziemy mogli wykorzystać zaimplementowaną w walizce elektronikę. Pozwoli ona między innymi sprawdzić, czy zamek był otwierany, co może okazać się szczególnie pomocne na lotnisku. Dodatkowo zamek może zostać zablokowany przez Touch ID – wystarczy, że wybierzemy ten typ zabezpieczenia w aplikacji. Podczas pakowania walizka sprawdzi natomiast sama swoją wagę, więc unikniemy dopłaty za nadbagaż. Gdy wsiądziemy do samolotu, aplikacja poinformuje, gdy walizka również trafi na pokład (twórcy nie wyjaśnili jednak, na jakie zasadzie to dokładnie działa). Sam program również posiada kilka funkcji, wliczając w to planowanie podróży, prognozę pogody dla miejsc, do których się udajemy, a także wyświetlanie danych o locie, który mamy odbyć.

Pluggage jest obecnie jedynie prototypem, który zostanie wprowadzony do sprzedaży dopiero za jakiś czas. Obecnie Delsey zbiera informacje o tym, które z funkcji byłyby najbardziej potrzebne, dlatego też prowadzi na swojej stronie ankietę, w której udział mogą wziąć wszyscy zainteresowani projektem.

Źródło: informacje prasowe


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

radeon151 napisał(a):

Pewnie będzie droga, może warto by zaimplementować coś w rodzaju „Find my Bag”

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK