iMagazine

Pierwsze wrażenia – Mujjo Sleeve dla Macbook Pro Retina 13″

03/02/2015, 15:07 · · · 6

W czym trzymasz swojego Macbooka jak gdzieś wyjeżdżasz? Wrzucasz go do torby i nie interesuje Cię czy się porysuje czy nie? Czy dbasz o swój sprzęt? Jeśli należysz do tej drugiej grupy to zapewne poszukujesz pokrowca, który będzie fajny. Elegancki. Minimalistyczny. Wygodny, Bezpieczny. Pewnie jest milion powodów. Może po prostu ładny? Widzieliście już Mujjo Sleeve dla Macbooków?

Wiecie o tym, że lubię filc i skórę. Wielokrotnie o tym pisałem i mówiłem. Lubię oba materiały. Lubię ich fakturę. Lubię zapach skóry. Oba materiały są naturalne. Są jakby całkowitym przeciwieństwem technologii użytej do wyprodukowania komputerów. Ale właśnie przez to przeciwieństwo idealnie wg mnie owe komputery uzupełniają.

mujjo 2

Mujjo Sleeve, który trafił do mnie dzięki uprzejmości sklepu iCorner.pl, jest uniwersalny – nadaje się zarówno dla 13″ Macbooka Air jak i mojej nowej Retiny.

Filc jest dość gruby, ponad 3mm, bardzo gęsto zbity, wg producenta wodoodporny.

mujjo 4

Skóra użyta do zamknięcia jest garbowana roślinnie, czyli ekologicznie. Dodatkowo, dla przedłużenia jej trwałości i wyglądu, jest woskowana. Zdziwiło mnie też, jak jest gruba – myślałem, że będzie cieńsza.

mujjo 8

Jako zapięcie wykorzystano jeden duży zatrzask – na początku bałem się, że będzie się rozpinał, ale okazał się wystarczający.

mujjo 5

Mujjo Sleeve ma dwie wygodne kieszenie – główną na Macbooka, oraz mniejszą na kable lub np iPada.

Wewnątrz pokrowca znajdziemy też wygodną kieszonkę na wizytówki oraz kartę SD.

mujjo 6

Mujjo Sleeve dostępny jest w dwóch kolorach – „Tan”(ze skórą brązową) oraz w klasycznej czerni.

Pokrowiec kupicie na stronie sklepu Cortland.pl w cenie 259PLN.

mujjo 7


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Kuba Jarosz napisał(a):

zapieńcie???

Dominik Łada napisał(a):

LOL fakt;-)

Sebastian Bagiński napisał(a):

Czy Twój Mujjo zaczyna się mechacić?

Rafal Sobolewski napisał(a):

Tak dobrze chroni macbooka, że zabrałeś go na stok?;)

jamirq napisał(a):

nagrzane aluminium dobrze grzeje

Tomek napisał(a):

Osobiście zdecydowanie wolę skórzane etui na laptopa Knomo – w podobnej cenie, a dużo lepszej jakości http://bag-a-porter.pl/42-etui-na-laptopa#/page-2

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK