iMagazine

iOS 8 na pokładzie 72% iUrządzeń

04/02/2015, 06:52 · · · 1

Bądźmy szczerzy – iOS 8 nie miał łatwego startu. Liczne błędy i niezbędne około 6 GB wolnego miejsca do wykonania aktualizacji odstraszały wiele osób. Z czasem Apple poprawiło swoje błędy, a najnowsza iteracja systemu mobilnego zyskała na popularności.

Zgodnie z danymi zmierzonymi przez Apple 2 lutego 72% iUrządzeń (iPhone’ów, iPadów oraz iPodów touch) działa pod kontrolą jednej z wersji iOS 8. 25% przypada iOS 7, z kolei pozostałe 3% to starsze systemy. W ciągu ostatnich dwóch tygodni liczba sprzętów z „ósemką” wzrosła o 3 punkty procentowe, co prawdopodobnie jest zasługą iOS 8.1.3. Najnowsza aktualizacja zmniejszyła bowiem wymagane wolne miejsce do mniej niż 2 GB.

Jak te dane prezentują się w porównaniu do zeszłego roku? Nie tak różowo. 9 lutego 2014 roku Apple raportowało, że procent adopcji iOS 7 wynosi 82%. Biorąc pod uwagę, że w poprzednim kwartale Apple sprzedało ponad 24% więcej iPhone’ów i iPadów, niż w tym samym kwartale rok wcześniej łatwo zauważyć, że posiadacze starszych sprzętów ciągle niechętnie aktualizują oprogramowaie do najnowszego iOS 8.

Źródło: Apple


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

Jerzy Traczyński napisał(a):

Trzeba pamiętać o licznej grupie używających iPhone’ów 4.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK