iMagazine

Pierwsze wrażenia: iBattz Mojo Refuel InVictus

04/02/2015, 10:00 · · · 3

Nowe iPhone’y działają na jednym ładowaniu znacznie dłużej, niż poprzednie modele. Dla osób, którym wciąż to nie wystarcza, iBattz przytogowało obudowę z wbudowaną baterią.

Mojo Refuel InVictus jest całkiem zgrabnym etui, które co prawda znacznie pogrubia telefon, ale dzięki zaokrągleniu obudowy jego wymiary nie są tak bardzo odczuwalne. Matowa obudowa doskonale leży też w dłoni, ale mam wrażenie, że dość szybko zacznie pokrywać się rysami. Jej konstrukcja jest trochę skomplikowana, w związku z czym nieszczególnie wygodnie zakłada się ją na telefon. W obudowie zastosowano pewne rozwiązanie, którego próżno szukać w którymkolwiek z mobilnych urządzeń Apple – posiada bowiem wymienną baterię, więc w razie potrzeby możemy podłączyć do niej naładowany akumulator. Zastosowano ogniwo z Samsunga Galaxy Note III, które jest tanie i łatwo dostępne, ponadto ma pojemność 3200 mAh.

ibattzinvictus2

Do ładowania akumulatora wykorzystywany jest port micro USB. Z uwagi na podłączenie do iPhone’a za pośrednictwem portu Lightning (urządzenie przeszło proces certyfikacji MFi), konieczne jest stosowanie adaptera do gniazda mini Jack, by podłączyć słuchawki (jest on dołączony do zestawu). Ładowanie baterii smartfona rozpoczyna się po wciśnięciu przycisku na obudowie, a stan pracy jest sygnalizowane przez diodowy wskaźnik. Według producenta akumulator pozwoli na doładowanie baterii iPhone’a o łącznie 120% (nie zdążyłem tego jeszcze niestety sprawdzić.

Obudowa iBattz Mojo Refuel InVictus dla iPhone’a 6 kosztuje 329 zł. Jej test będziecie mogli przeczytać już w marcowym wydaniu iMagazine.


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

kw napisał(a):

Ciekawe jak odpowie Mophie na wymienne ogniwo…

Mark Littlechild napisał(a):

Mophie dużo cieńsze z tego co widziałem na CES

Aleksander Lemlich napisał(a):

Wręcz przeciwnie. W każdym wymiarze iBattz jest cieńszy, a bateria bardziej pojemna (i wymienna) ;)

Mophie:
2750mah
2.92in x 6.10in x 0.61in

iBattz:
3200mah
2.76in x 5.91in x 0.55in

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK