iMagazine

Sprawdzenie poziomu baterii i zasięgu iPhone’a z innego urządzenia

07/02/2015, 20:30 · · · 3

Możliwość połączenia się z hotspotem w iPhone’ie z poziomu iPada oraz Maka to duże udogodnienie, jeśli często łączymy się w ten sposób z siecią. Funkcja ta może zostać też wykorzystana do sprawdzenia poziomu naładowania baterii oraz zasięgu smartfona.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Zdalne łączenie się z hotspotem wymaga zainstalowanego OS X Yosemite oraz iOS 8. Każde z urządzeń musi też mieć włączone Bluetooth. Aby sprawdzić za jego pośrednictwem stan baterii oraz zasięg iPhone’a, należy udać się do stosownego menu, umieszczonego w różnych miejscach (w zależności od tego, czy korzystamy z iOS, czy z OS X).

iOS

Sprawdzenie poziomu baterii iPhone’a na innym urządzeniu z iOS wymaga wejścia do Ustawień, a następnie do menu Wi-Fi. Po odczekaniu chwili, potrzebnej do przeskanowania sieci, wyświetlona zostanie sekcja Hotspoty osobiste, w której pokaże się iPhone. Obok nazwy urządzenia wyświetlona zostanie informacja o zasięgu, typie połączenia z siecią oraz wskaźnik baterii.

2

OS X

Sprawdzenie tych samych danych na Maku jest o wiele szybsze. Wystarczy, że klikniemy na ikonę Wi-Fi na górnym pasku. W wyświetlonym menu po chwili powinien pojawić się iPhone, a wraz z nim te same informacje, co w przypadku iOS.

1

Źródło: OS X Daily


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Maciej Nowakowski napisał(a):

Na Maka jest do tego fajna darmowa aplikacja – iBetterCharge , która monitoruje poziom naładowania naszych urządzeń z iOSem i informuje nas gdy ich poziom naładowania spadnie poniżej 20/10%.

Lukasz Dorosz napisał(a):

Czy personal hotspot działa na iphone 4s, mimo ustawień to z poziomu MAC OS nie widzę takiej pozycji „Hotspot Osobisty” tak jak na obrazku powyżej

rybak17 napisał(a):

To tego nie trzeba mieć maca z bluetooth 4.0?

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK