iMagazine

iOS 9 ma skupić się na poprawkach stabilności i optymalizacji

09/02/2015, 19:07 · · · 38

Już za cztery miesiące powinniśmy zobaczyć po raz pierwszy kolejną, dziewiątą już, odsłonę iOS. Najnowsze plotki sugerują, że tym razem zamiast na funkcjonalności Apple skupi się na poprawie działania swojego mobilnego systemu.

Od 2013 roku, kiedy to Jony Ive przemodelował oprogramowanie, z którego korzysta m. in. iPhone, doświadczamy spadku jakości iOS. Kiedyś bezbłędnie działający system dzisiaj zaskakuje coraz to częstszymi błędami i niedociągnięciami. Nie trzeba długo szukać, żeby trafić na głosy rozżalonych użytkowników tęskniących za „dawnymi dziejami”. Dlatego właśnie jedną z najważniejszych nowości iOS 9 ma być optymalizacja i poprawa działania systemu. Mark Gurman z 9to5mac, który tę informację udostępnił przywołuje sytuację z 2009 roku, kiedy to Apple zaprezentowało system Mac OS X Snow Leopard. Była to kontynuacja Leoparda (10.5), z tą różnicą, że 10.6 działał o niebo lepiej.

Dla mnie ta plotka sygnalizuje powrót do korzeni. Pamiętam, gdy na swoim dwuletnim wtedy iPhonie 4 zainstalowałem iOS 6 przez co telefon dostał „kopa”. Ta aktualizacja nie wnosiła dużo nowości innych, niż zmiany pod maską. Podobnie sprawa ma się mieć w tym roku. Dziewiątka poza sporą dawką optymalizacji ma wprowadzić zmiany w Mapach oraz wymagać znacznie mniej wolnego miejsca do instalacji Over-The-Air.

Źródło: 9to5mac

38

Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel