iMagazine

Zmiana dzwonka połączenia na OS X

10/02/2015, 23:19 · · · 3

Od OS X Yosemite możemy odebrać telefon nie tylko na smartfonie, ale też na iPadzie oraz Maku. W OS X do nadchodzącego połączenia przypisany jest domyślny dzwonek, który możemy zmienić.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Opcja zmiany dźwięku połączenia przychodzącego nie rzuca się w oczy. Umieszczono ją w preferencjach FaceTime. Uruchamiamy więc aplikację, a następnie z paska menu wybieramy FaceTime, a następnie Preferencje, bądź też wciskamy kombinację klawiszy Command+,.

1

W wyświetlonym oknie preferencji, na dole, umieszczono menu Dzwonek. Po rozwinięciu listy wyświetlone zostaną wszystkie dźwięki połączeń, które dostępne są też standardowo na iPhone’ie oraz iPadzie. Niestety, nie ma możliwości przypisania własnego dźwięku ani wyłączenia dzwonka.

Źródło: OS X Daily


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

teck napisał(a):

Szkoda, że nie można wybrać braku dzwonka..

Jasiek Rączka napisał(a):

ale jak ściszyć? znalazłem tylko opcję Odtwarzaj dźwięki powiadomień, którą odznaczyłem ale dźwięk jest dalej….

SnowGwai napisał(a):

Tutaj opisana jest procedura dodania własnego dzwięku → http://bit.ly/1zM6YeG

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK