iMagazine

Gry i programy z App Store 10/2014

12/02/2015, 08:00 · · · 1

Klawiatura SwiftKey

swiftkeyW iOS 8 Apple pozwoliło na stosownie klawiatur produkowanych przez firmy trzecie. Dzięki temu będziecie mogli zainstalować klawiatury wspierające Swype lub przewidywanie wpisywanych wyrazów, a nawet animowane GIFy. W AppStore pojawiło się od razu sporo różnych klawiatur, ja zaś w celach testowych polecam zainstalować SwiftKey. To klawiatura znana z Androida bez której obsługa tego systemu była by jeszcze trudniejsza. Klawiatura uczy się naszych zachowań i stara się przewidywać to co chcemy napisać. Jej największą wadą jest brak języka polskiego. Pozostaje poczekać aż go wprowadzą (na Androidzie jest) lub uczyć klawiaturę własnych słówek. Nauka będzie szybsza jeśli połączymy klawiaturę z kontem Facebook lub Google+, chociaż nawet bez tego idzie to bardzo sprawnie. Klawiaturę firmy trzeciej musimy aktywować w Ustawieniach > Ogólne > Klawiatura. Miłej zabawy i późniejszego powrotu do systemowej.

Cena: 0,00 Euro

Pedometer++

pedometr++Niektórzy będą to przeklinali, inni zaś nie mogli się tego doczekać. iOS 8 wspiera widgety na ekranie powiadomień. Pojawiło się dość dużo programów które je dodają, ja zaś proponuję się zapoznać z widgetami instalując program Pedometer++. Ten program wyświetla mam wyniki zliczane przez koprocesor M w naszych iPhone’achm, czyli nie zbiera dodatkowej energii z naszej baterii. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami iPhone’a 6, który jest wyposażony w barometr to dodatkowo zobaczymy również ilość pięter które pokonaliśmy danego dnia. Wszystko to w oprawie bardzo ładnego, minimalistycznego interfejsu dostosowanego do iPhone’a 6. Sam widget jest moim zdaniem lekko za duży, ale wyświetla wszystkie potrzebne informacje, czyli ilość kroków, ilość przebytych kilometrów oraz pięter. Oczywiście naszymi wynikami możemy się za jego pomocą podzielić w mediach społecznościowych.

Cena: 0,00 Euro

Angry Birds: Ultimate Slingshot Bundle

angrybirdsbundleTrzecia nowością w AppStore jaką dostajemy razem z iOS 8 są paczki programów. Taki sposób sprzedaży aplikacji jest doskonale znany użytkownikom komputerów Mac. W jednej paczce kupujemy kilka programów i płacimy za całość mniej niżbyśmy zapłacili kupując każdy program osobno. Niestety w danej paczce mogą być programy tylko jednego producenta. Jeśli jednak interesujący Was deweloper ma w swojej ofercie dużo programów, to na pewno ma już stworzoną jakąś paczkę i dzięki temu zaoszczędzicie pieniądze. Na początek polecam Wam paczkę kilku gier z serii Angry Birds. Paczka kosztuje 1,79 Euro i w skład wchodzą Angry Birds Star Wars, Angry Birds Oryginal, Angry Birds Space, Angry Birds Seasons. Samych gier chyba nie muszę Wam przedstawiać ani zachwalać. Zachwalam za to całą paczkę bo kupując ją oszczędzamy ponad 50% pierwotnej ceny.

Cena: 1,79 Euro

1

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Krzysztof Nienartowicz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzysztof Nienartowicz
Gość
Krzysztof Nienartowicz

Swiftkey posiada polski język. Używam od kilku dni na 5s i muszę przyznać, że jest bardzo wygodnym sposobem pisania dzięki zapamiętywaniu wpisanych wyrazów.