iMagazine

Interfejs iOS w skali szarości

15/02/2015, 21:15 · · · 5

iOS posiada wiele udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Jednym z nich jest możliwość wyświetlenia interfejsu w skali szarości, by poprawić jego czytelność.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Tryb interfejsu w skali szarości umieszczony został w opcjach Dostępności. Należy więc wejść do Ustawień, a następnie do menu Ogólne. Tam odnajdujemy pozycję Dostępność. W pierwszej sekcji, nazwanej Widzenie, umieszczono przełącznik Skala szarości.

1

Po przesunięciu go telefon zacznie wyświetlać interfejs w skali szarości, jednak zrzuty ekranu będą nadal w pełni kolorowe.

Źródło: OS X Daily

5

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
LokinplBartadriank1410Krzysztof Nienartowicz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzysztof Nienartowicz
Gość
Krzysztof Nienartowicz

Na pewnej stronie wyczytałem jakiś czas temu, że wyświetlanie ekranu w skali szarości pobiera mniej prądu i jest to pomocne przy sytuacji awaryjnej gdy mamy daleko do ładowarki. Osobiście testowałem, ale ciężko mi stwierdzić czy faktycznie tak jest. Spotkał ktoś się z tym?

adriank1410
Gość

Takie opinie biorą się od użytkowników AMOLED-ów. Tam faktycznie w taki sposób to działa. Jednak na naszych iUrządzeniach nie ma to żadnego wpływu, bo zawsze wszystkie piksele są oświetlane niezależnie od koloru, jaki wyświetlają.

TL;DR Na urządzeniach z logiem jabłka nie ma to zastosowania.

Bart
Gość
Bart

potwierdzam

Bart
Gość
Bart

GITES! :)

A swoja droga – po ustawieniu takich kolorow – prawie NIC nie widze na ekranie – znaczy sie musze sie skupic co klikam :)

Ogolnie wiele pomogloby zrobienie Black & White – zamiast „Fifty shades of Grey” :)

Lokinpl
Gość

Mogliby zaszaleć i dać inne klimaty: sepia, lomo, crosowanie itp, itd.
Np: http://www.cyferki.waw.pl/2014/09/klimaty.html
:D