iMagazine

Interfejs iOS w skali szarości

15/02/2015, 21:15 · · · 5

iOS posiada wiele udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Jednym z nich jest możliwość wyświetlenia interfejsu w skali szarości, by poprawić jego czytelność.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Tryb interfejsu w skali szarości umieszczony został w opcjach Dostępności. Należy więc wejść do Ustawień, a następnie do menu Ogólne. Tam odnajdujemy pozycję Dostępność. W pierwszej sekcji, nazwanej Widzenie, umieszczono przełącznik Skala szarości.

1

Po przesunięciu go telefon zacznie wyświetlać interfejs w skali szarości, jednak zrzuty ekranu będą nadal w pełni kolorowe.

Źródło: OS X Daily


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Krzysztof Nienartowicz napisał(a):

Na pewnej stronie wyczytałem jakiś czas temu, że wyświetlanie ekranu w skali szarości pobiera mniej prądu i jest to pomocne przy sytuacji awaryjnej gdy mamy daleko do ładowarki. Osobiście testowałem, ale ciężko mi stwierdzić czy faktycznie tak jest. Spotkał ktoś się z tym?

adriank1410 napisał(a):

Takie opinie biorą się od użytkowników AMOLED-ów. Tam faktycznie w taki sposób to działa. Jednak na naszych iUrządzeniach nie ma to żadnego wpływu, bo zawsze wszystkie piksele są oświetlane niezależnie od koloru, jaki wyświetlają.

TL;DR Na urządzeniach z logiem jabłka nie ma to zastosowania.

Bart napisał(a):

potwierdzam

Bart napisał(a):

GITES! :)

A swoja droga – po ustawieniu takich kolorow – prawie NIC nie widze na ekranie – znaczy sie musze sie skupic co klikam :)

Ogolnie wiele pomogloby zrobienie Black & White – zamiast „Fifty shades of Grey” :)

Lokinpl napisał(a):

Mogliby zaszaleć i dać inne klimaty: sepia, lomo, crosowanie itp, itd.
Np: http://www.cyferki.waw.pl/2014/09/klimaty.html
:D

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK