iMagazine

Identyfikacja oznaczenia modelu Maka

18/02/2015, 21:32 · · · 1

Wszystkie Maki posiadają nie tylko nazwy handlowe (jak na przykład MacBook Air), ale też krótkie oznaczenia modeli, które ułatwiają identyfikowanie komputera. Warto wiedzieć, gdzie znaleźć taką informację, szczególnie, jeśli szukamy rozwiązania dotyczącego konkretnego Maka.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Wszystkie informacje o Maku zawarte są w menu Ten Mac. Aby się do niego dostać, należy kliknąć na jabłko w lewym, górnym rogu ekranu, a następnie z listy wybrać Ten Mac.

1

Teraz w zakładce Ogólne wybieramy przycisk Raport systemowy.

2

W wyświetlonym oknie domyślnie zaznaczona będzie sekcja Sprzęt. Na liście po prawej stronie widoczne są podstawowe informacje o komputerze, wliczając w to poszukiwany identyfikator modelu. W tym przypadku ma on postać MacBookPro10,2.

3

Źródło: OS X Daily


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Bart napisał(a):

mysle iz to tylko dla programistow przydatne.

Wypada takze dodac iz kazde inne urzadzenie z iOS takie cos posiada :)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK