iMagazine

Astropad: iPad jako tablet graficzny

19/02/2015, 22:22 · · · 2

Taki sprzęt jak Wacom Cintiq chciałby mieć pewnie każdy grafik. Jednak jego cena może odstraszać. A co gdyby do tego celu wykorzystać iPada?

Na ten pomysł wpadło dwóch byłych pracowników Apple, którzy stworzyli aplikację Astropad. Nie jest to tylko kolejny zewnętrzny ekran jaki możemy wyświetlić na iPadzie. Aplikacja ta współpracuje z kilkoma najbardziej znanymi stylusami, które potrafią rozpoznać siłę nacisku. Dzięki temu w aplikacjach takich jak choćby Photoshop możemy wykorzystać Astropad do rysowania. Poniżej możecie się zapoznać z filmem pokazującym możliwości Astropad.

Astropad to zestaw składający się z dwóch aplikacji – na Maca i iPada. Ta pierwsza nie jest tania, kosztuje około 200 zł, ale jeśli rzeczywiście potrafi działać tak jak na filmie, to chyba warto się nią zainteresować. Obiecująco wygląda szczególnie autorski Liquid, który ma zapewniać mniejsze opóźnienia względem przesyłu AirPlay. Na stronie Astropad można pobrać testową, siedmiodniową wersję na OS X. Z kolei aplikacja dla iPada jest darmowa.

Po paru minutach wypróbowania aplikacji muszę przyznać, że jest naprawdę dobrze.


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Szymon Gankiewicz napisał(a):

Czy działa z Windowsem?

LubieZapachRyby napisał(a):

„Astropad to zestaw składający się z dwóch aplikacji – na Maca i iPada.”
Czytamy, nie śpimy :)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK