iMagazine

Apple Car może trafić do produkcji już w 2020 roku

20/02/2015, 07:14 · · · 3

Od paru tygodni środowiska związane z Apple donoszą o planach zbudowania przez firmę elektrycznego samochodu. O projekcie, który przez rok był tajemnicą, dowiadujemy się coraz więcej.

Tym razem źródłem informacji jest Bloomberg, który donosi, że Apple Car może trafić do produkcji już w 2020 roku. Gdybyśmy mówili o „standardowej” marce zajmującej się samochodami termin 6 lat na przygotowanie nowego modelu brzmiałby bardzo wiarygodnie. Jednak Apple taką firmą nie jest – to będzie ich pierwszy samochód. Tesla na stworzenie swojego pierwszego potrzebowała 9 lat w ciągu których współpracowali z Toyotą nad ich SUV-em, a następnie przygotowali roadstera na bazie brytyjskiego Lotusa. Całkiem prawdopodobne jest, że firma z Cupertino skusi się na podobny ruch: modyfikację samochodu bardziej renomowanego producenta. Gdybym miał strzelać, postawiłbym na Mercedesa klasy B.

Skąd jednak takie tempo? Bloomberg sugeruje, że Apple chce konkurować z Teslą oraz GM. Obie firmy planują wprowadzić w 2017 roku samochody kosztujące mniej, niż 40 000 dolarów amerykańskich oraz mające zasięg około 320 kilometrów. Mieszczący się w tym budżecie Nissan Leaf oferuje do 200 kilometrów zasięgu, 40 kilometrów mniej przejdziemy w nieco droższym BMW i3.

Właśnie zasięg jest największym problemem dzisiejszych samochodów elektrycznych i jednocześnie największym wyzwaniem Apple na ten moment. Zgodnie z pozwem wytoczonym przeciwko firmie przez A123 Systems (producenta baterii) do Cupertino mieli być przyciągani eksperci z LG Chem, Samsunga., Panasonic, Toshiby. czy Johnson Controls. Elon Musk, CEO Tesli, powiedział natomiast, że Apple oferowało jego pracownikom bonus w wysokości 250 000 dolarów oraz 60-procentową podwyżkę w wynagrodzeniu.

Źródło: Bloomberg, Mercedes (zdjęcie tytułowe)


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

Mecenas Maciek Jasiński napisał(a):

Patrzac na wydajnosc ogniw w iP i apple watch zasieg moze oscylowac mniej wiecej z garażu do konca podjazdu

sdizTM napisał(a):

I średnio co dwa lata wymiana na nowy model bo programowo zwolni. I mam nadzieje że co nowsza wersja oprogramowania to nie nowe błędy w nim tak jak w przypadku iPhona. Jeden błąd naprawią a dwa nowe zrobią.

Julian napisał(a):

Ciekawe czy będzie JB

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK