iMagazine

Pierwsze wrażenia: JCPAL MacGuard Ultra-thin MacBook Protective Case

21/02/2015, 23:37 · · · 1

Mój MacBook noszony jest na co dzień w dostosowanej do tego torbie. Czasem wrzucam go jednak do większej, która nie zapewnia już szczególnie dobrej ochrony. Dokładnie w takiej sytuacji przydaje się MacGuard, czyli obudowa ochronna na MacBooki od JCPAL.

Obudowa MacGuard na MacBooka Pro z Retiną czyni go sporo grubszym, ale i o wiele lepiej zabezpieczonym przed uszkodzeniami. Osłona składa się z dwóch części i przykrywa pokrywę oraz spód i boki komputera. Jest zakładana na zatrzaski, które nie dość, że mocno trzymają, to na dodatek trudno je odpiąć. Nie utrudniają jednak pracy z komputerem – znajdują się jedynie na tych krawędziach, na których nie opieramy rąk podczas pracy.

Osłona posiada cztery gumowe podstawki, więc nie ślizga się po blacie ani nie rysuje. Wszystkie porty są oczywiście odsłonięte, ale nie na tyle, by podłączyć do nich przewód z szeroką końcówką bądź dużego pendrive’a. Większość urządzeń da się jednak bez problemu podpiąć.Trzeba przyzwyczaić się też do nieco zwiększonej wysokości komputera, podczas pisania różnica jest bardzo zauważalna, przynajmniej na początku. Osłona jest jednak mało inwazyjna i nie przeszkadza na co dzień.

JCPAL MacGuard Ultra-thin MacBook Protective Case dla MacBooka Pro z Retiną występuje w pięciu wariantach kolorystycznych: szarym, czerwonym, niebieskim, srebrnym, fioletowym oraz przezroczystym. Jego test będziecie mogli przeczytać w kwietniowym wydaniu iMagazine.


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Kodi napisał(a):

Niestety, o ile na mojego iPhona i iPada zakładam obudowy, to nie byłbym w stanie założyć obudowy na mojego Maca. Jeszcze w ostateczności mógłbym założyć jakąś folię, ale obudowa już na pewno nie wchodzi w grę. :)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK