iMagazine

Dziwny problem współdzielenia ekranu

04/03/2015, 21:45 · · · 2

Czasami potrzebuję połączyć się zdalnie ze swoim MacBookiem w domu. Zazwyczaj przebiegało to w miarę bezproblemowo szczególnie dzięki opcji iCloud – Zdalnie na moim Macu. Zauważyłem jednak, że w OS X Yosemite dzieje się coś dziwnego.

Aby połączyć się zdalnie z drugim Makiem za pomocą współdzielenia ekranu normalnie wystarczy wybrać swój komputer z listy udostępnianych w Finderze, a następnie kliknąć pokaż ekran.

Niestety, w moim przypadku, w OS X Yosemite za każdym razem kończy się na tym:

Udało mi się jednak rozwiązać ten problem w dość nietypowy sposób. Być może ktoś z Was również się z tym boryka, dlatego postanowiłem podzielić się tym rozwiązaniem. A jest bardzo proste. Wystarczy bowiem połączyć się ze swoim komputerem najpierw za pomocą Findera.

Przy logowaniu podajemy dane swojego użytkownika.

Kiedy już ustanowimy połączenie, dopiero wtedy klikamy Pokaż ekran….

Po chwili powinno pojawić się okno łączenia.

W trakcie procesu łączenia na chwilę pokazuje się inne okno z ikonką dysku sieciowego.

A po chwili zostaje nawiązane połączenie zdalne.


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Pawciu napisał(a):

Istne „It’s just works” by Apple ;)

shanhaevel napisał(a):

Problem z współdzieleniem ekranu mam od początku przejścia na Yosemite. Między innymi ten co i Ty. Ostatnio w udostępnionych w Finderze już w ogóle nie widzę innych maców. Resetowałem routery, przywracałem system niestety nic nie pomaga:/ Jakieś pomysły/sugestie?

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK