iMagazine

Office dla Mac w wersji Preview za darmo

05/03/2015, 20:06 · · · 13

Jeśli czekaliście na nowego Office’a, to mam dla Was dobrą wiadomość.

Microsoft udostępnił właśnie wersję Preview nowego pakietu Office dla Mac. Każdy może go pobrać wchodząc na tę stronę → products.office.com/en-US/mac/mac-preview (która dodatkowo jest również przygotowana na ekrany Retina) i kliknąć przycisk Download Now. Po chwili zacznie się pobierać plik instalacyjny – całe 2,66 GB.

Nowy Office został całkowicie przebudowany i ma w pełni wspierać MacBooki z ekranami typu Retina oraz umożliwiać pracę w trybie pełnoekranowym.

Co jednak najciekawsze, z tej wersji (oraz kolejnych aktualizacji) będzie można korzystać całkowicie za darmo aż do pojawienia się oficjalnej wersji, której premierę przewidziano na drugą połowę bieżącego roku.

Poniżej możecie się zapoznać z pierwszymi wrażeniami Michała Zielińskiego:

Nowy Word w szybkiej ocenie: dotychczas, kiedy chciałem używać czegoś porządnego, brałem Worda; czegoś ładnego i intuicyjnego – brałem Pages. Teraz nie mam tego problemu, bo Word łączy najlepsze obu światów. Było to możliwe dzięki przemyśleniu na nowo układu Wstążki, która teraz jest zwyczajnie użyteczna. Sam wygląd programu jest teraz przyjemniejszy dla oka, a interfejs zajmuje mniej miejsca, pozwalając skupić się na pisanym tekście.

Podobne zmiany zaszły w Excelu. Kombajn do obsługi arkuszy kalkulacyjnych nabrał lekkości, jednocześnie wskazując na profesjonalne przeznaczenie. O ile w przypadku edytora tekstu mogliśmy porównać propozycje Apple i Microsoftu, tak tutaj – pomimo odświeżenia – ciągle mamy wrażenie, że korzystamy, odpowiednio, z łopatki i wielkiej koparki. Istotną nowością jest dostępna w każdej aplikacji składowej pakietu możliwość kolaboracji z innymi użytkownikami. Na specjalną uwagę zasługują nowe szablony, które tym razem skupiają się na indywidualnych odbiorcach, a nie małych przedsiębiorstwach, jak to było w wersji 2011.

PowerPoint, z kolei, poza nowym wyglądem zyskał nowe przejścia między slajdami i animacje. Niestety, zamiast skupić się na łagodnych, przyjemnych dla oka wariantach, Microsoft po raz kolejny wybrał wymyślne opcje, które po chwili zabawy się znudzą – a przynajmniej takie jest moje zdanie. Trzeba jednak przyznać, że są zrobione z uwagą do najdrobniejszych szczegółów i podejrzewam, że osobom chcącym stworzyć prezentację rodem z Hollywood zmiany się spodobają.


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Jakub Sojka napisał(a):

pobranie pliku w zasadzie nie możliwe… co chwile wywala połączenie z serwerem…

jur_me napisał(a):

U mnie było tak samo. Spróbuj usunąć to „wywalane” pobieranie i jeszcze raz pobierz. Teraz pobiera, ale prędkość jest niesamowita – do jutra, choć szybkość internetu jest bardzo duża. Widocznie duże obciążenie serwera.

Robert Rodziewicz napisał(a):

Plik ma tylko 5 GB :D – To Office z całym systemem Win chyba :D

jur_me napisał(a):

u mnie jest 2,66 GB

Sebastian Bagiński napisał(a):

Nie ma opcji, żeby ściągnąć ten plik. Myślałem, że dziś rano się uda ale pobiera mi 40MB i zatrzymuje się.

edit: Ma ktoś może szybszego mirrora?

Janusz Niedbalski napisał(a):

To jest właśnie w ich stylu, jak taka firma może zrobić takiego „gniota”. Serwery im nie wytrzymały ? Chyba liczyli na to, że użytkownicy zareagują jak na nowego Windowsa, 10 pobrań na dobę :) Czy znak ktoś inne źródło do pobrania ?

Janusz Niedbalski napisał(a):

Może i ten windows 10 tak, ale ten Office dla OSx nie jestem w stanie pobrać z ich serwerów

Janusz Niedbalski napisał(a):

Już nie, bo teraz to i ja pobieram. 25 min i mam na dysku.

Krzysiek napisał(a):

Mi się udało zassać, ale instalator wywala błąd…

SuperJachty napisał(a):

Witam!
Zainstalowałem ten pakiet i jest jeden problem – na moim ekranie fatalnie prezentują się czcionki w Word. Dotychczas pracowałem na MS Office 2011 i było OK.

Czy można temu jakoś zaradzić na Yosemite?

Jacek Kosiński napisał(a):

jakby komus sie bardzoi speiszylo to na dropboxa wrzucilem to co pobralem z MS:

http://1drv.ms/1aRbvnk

kaefpe napisał(a):

Dzięki za link :)

Ola napisał(a):

Czy pakiet da się pobrać za darmo? Po wejściu w podany link mam wybrać cel uzytkowania: do domu/do pracy, a następnie pojawiają się możliwości wraz z podanymi cenami. Czy tak ma być, czy coś się zmieniło od publikacji tego artykułu? (ceny dotyczą Microsoft 2016)
Będę wdzięczna za pomoc

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK