iMagazine

Reserve Strap – dodatkowa energia dla Apple Watcha

08/03/2015, 14:29 · · · 2

Realny czas pracy baterii Apple Watcha poznamy zapewne dopiero wtedy, gdy urządzenie trafi do sprzedaży. Pomimo tego już teraz pojawił się projekt akcesorium, które może dostarczać zegarkowi dodatkową energię, i to podczas noszenia go na nadgarstku.

 W przypadku zegarka jedynym sensownym miejscem, w którym można umieścić dodatkową baterię, jest pasek. Reserve Strap ma zastępować jeden z proponowanych przez Apple, a ponadto przechodzić również pod kopertą urządzenia. Dodatkowe ogniowo umieszczone będzie w pasku, natomiast ładowanie odbywać się będzie indukcyjnie, czyli dokładnie tak, jak za pośrednictwem standardowej ładowarki.

Na dekielku koperty umieszczono cztery diody, służące do pomiaru tętna. Reserve Strap będzie miał otwory, które pozwolą na działanie czujników przy jednoczesnym ładowaniu. Projekt wydaje się interesujący, choć na razie nie wiadomo, czy będzie w ogóle możliwy do zrealizowania. Może się okazać, że czujniki będą oddalone od skóry tak mocno, że nie będą działać prawidłowo. Ponadto istnieje również prawdopodobieństwo, że Apple Watch będzie działał inaczej podczas ładowania i nie pokaże na przykład powiadomień.

Reserve Strap można zamówić już teraz w cenie 249$. Radzę jednak się powstrzymać – może się okazać, że będzie nie tyle zbędny, co raczej niespełniający swojej funkcji należycie.


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

daszek napisał(a):

Świetny pomysł ale ewsko drogi :/

JebaczKoz napisał(a):

Wstyd i profanacja

Jak można nosić AppleWhat bez paska z insygniom Apple

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK