iMagazine

Wymuszenie restartu urządzenia z iOS

08/03/2015, 19:54 · · · 4

Nie przypominam sobie, czy którykolwiek z moich iPhone’ów się mi zawiesił. Niemniej jednak zawsze istnieje takie ryzyko. Rozwiązaniem problemu jest wymuszenie restartu telefonu.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

W przypadku iPhone’a (oraz pozostałych urządzeń z iOS) nie ma możliwości wyjęcia baterii, by wykonać restart, stąd też jedynym sposobem pozostaje wykorzystanie jego fizycznych przycisków. Dokładniej zaś chodzi o przycisk Home oraz Hold. Należy przytrzymać je wciśnięte jednocześnie przez około 10 sekund, by wykonać restart.

reboot

Gdy tylko urządzenie zacznie się restartować, na ekranie wyświetli się logo Apple. Dopiero w tym momencie należy zwolnić przytrzymywane przyciski.

Źródło: OS X Daily

4

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
daszekWiktoria WoźniakMarcin Nowickijur_me Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jur_me
Gość
jur_me

Niestety mój iPhone 6 Plus zawiesił się i to nie jeden raz. To pierwszy iPhone, który mi się zawiesza i potrzebuje częstego restartu. Najczęściej zawiesza się przy aplikacji Zdrowie – i tu zdarza się mu, że aplikacja nie widzi danych, czasem pokazuje brak danych, albo kręci… kreci – aż w końcu się zawiesi i nie reaguje na nic – tylko restart.

Marcin Nowicki
Gość
Marcin Nowicki

iphona 6 jeszcze nie mam więc na jego temat nie mogę się wypowiedzieć ale wielokrotnie zawieszała mi się 4 a ostatnio 5 do tego stopnia że trafiła do serwisu gdyż już nie chciał się włączyć. Skorzystałem z serwisu iMad w Warszawie w którym stwierdzono że telefon fizycznie jest w stanie bardzo dobrym ale oprogramowanie siadło i telefon już się nie podnosi niestety. Trochę nie rozumiem co tak naprawdę się zepsuło, a na dodatek po gwarancji.

Wiktoria Woźniak
Gość
Wiktoria Woźniak

rozdajemy 5 Iphon’ów 6 ! Wejdz i wygraj : http://xurl.pl/ete0

daszek
Gość
daszek

Heh, mnie w 6 nic się nie wiesza :) Ale to trzeci egzemplarz :)
pierwszy miał defekt ekranu, drugi zgasł i już nie ożył – wymuszanie restartu nie pomogło, niby coś błysnęło, ale zaraz zgasło.
Tfu, ftu :)