iMagazine

Apple Wireless Keyboard z podświetlanymi klawiszami?

23/03/2015, 19:33 · · · 7

Jeśli zajrzycie na stronę Apple Store do kategorii klawiatur, możecie znaleźć tam coś ciekawego.

Jak donosi serwis 9to5mac niektóre z językowych wersji klawiatur z serii Apple Wireless Keyboard różnią się nieco od dotychczasowych. Konkretnie chodzi o trzy klawisze: F5, F6 oraz Eject ⏏. Na pierwszych dwóch pojawiły się dodatkowe ikony znane z wbudowanych w MacBooki klawiatur i odpowiedzialne za podświetlenie klawiszy. Pozwala to przypuszczać, że te nowe modele będą wyposażone w tę opcję, co według mnie byłoby świetnym posunięciem. Z kolei klawisz Eject ⏏, który był odpowiedzialny za wysuwanie płyt, miałby zostać zastąpiony klawiszem wyłączania komputera. Jest to logiczne posunięcie, bo przecież najnowsze modele Maców nie są wyposażone w napędy optyczne.

Jak na razie nowe klawiatury dostępne są dla wybranych języków: arabskiego, czeskiego oraz węgierskiego. Ciekawe, że opisy nie wskazują na widoczne zmiany, być może niedługo zostanie wprowadzona aktualizacja. Poniżej możecie zobaczyć różnicę między starą i nową klawiaturą.

lightkeyb-01

Źródło: 9to5mac.com


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Paweł Wolak "dRaiser" napisał(a):

Bardzo bym chciał, żeby Apple zdecydowało się też na wydanie Wired Keyboard z podświetleniem, ale obawiam się, że to mało realne…

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Tak, to również byłoby bardzo wygodne. Mam podświetlaną klawiaturę zewnętrzną na kabel – Moshi Luna i bardzo sobie chwalę takie rozwiązanie.

MDW napisał(a):

Klawiatura w układzie polskim to klawiatura na której bardzo źle się pisze po polsku. :) Ja w ogóle nie toleruję „narodowościowych” klawiatur. Najlepiej pisze się po polsku (bo np. po rosyjsku już nie) na takiej międzynarodowej, bez jakichkolwiek dodatkowych znaków danego języka.

Maciej Skrzypczak napisał(a):

A z tym się zgadzam w 100% ;)

Zbyszek napisał(a):

Gdyby jeszcze miała klawisze „w dotyku” jak MBP to nie zastanawiał bym się nawet przez chwilę.

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Klawisze „w dotyku”? Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli. :)

Zbyszek napisał(a):

ich budowe czyli plastik, opor klawisza … nie ogarniam czego nie rozumisz … przeciez piszac dotykasz klawisze prawda ? :).

Tak na serio to jest bardzo duza roznica pomiedzy klawiatura iMac i MBP, w iMac stawiaja wiekszy opor a material z jakiego sa zrobione jest bardziej szorstki.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK