iMagazine

Apple Wireless Keyboard z podświetlanymi klawiszami?

23/03/2015, 19:33 · · · 7

Jeśli zajrzycie na stronę Apple Store do kategorii klawiatur, możecie znaleźć tam coś ciekawego.

Jak donosi serwis 9to5mac niektóre z językowych wersji klawiatur z serii Apple Wireless Keyboard różnią się nieco od dotychczasowych. Konkretnie chodzi o trzy klawisze: F5, F6 oraz Eject ⏏. Na pierwszych dwóch pojawiły się dodatkowe ikony znane z wbudowanych w MacBooki klawiatur i odpowiedzialne za podświetlenie klawiszy. Pozwala to przypuszczać, że te nowe modele będą wyposażone w tę opcję, co według mnie byłoby świetnym posunięciem. Z kolei klawisz Eject ⏏, który był odpowiedzialny za wysuwanie płyt, miałby zostać zastąpiony klawiszem wyłączania komputera. Jest to logiczne posunięcie, bo przecież najnowsze modele Maców nie są wyposażone w napędy optyczne.

Jak na razie nowe klawiatury dostępne są dla wybranych języków: arabskiego, czeskiego oraz węgierskiego. Ciekawe, że opisy nie wskazują na widoczne zmiany, być może niedługo zostanie wprowadzona aktualizacja. Poniżej możecie zobaczyć różnicę między starą i nową klawiaturą.

lightkeyb-01

Źródło: 9to5mac.com

7

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


7
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Maciej SkrzypczakZbyszekMDWPaweł Wolak "dRaiser" Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł Wolak "dRaiser"
Gość

Bardzo bym chciał, żeby Apple zdecydowało się też na wydanie Wired Keyboard z podświetleniem, ale obawiam się, że to mało realne…

Maciej Skrzypczak
Gość

Tak, to również byłoby bardzo wygodne. Mam podświetlaną klawiaturę zewnętrzną na kabel – Moshi Luna i bardzo sobie chwalę takie rozwiązanie.

MDW
Gość
MDW

Klawiatura w układzie polskim to klawiatura na której bardzo źle się pisze po polsku. :) Ja w ogóle nie toleruję „narodowościowych” klawiatur. Najlepiej pisze się po polsku (bo np. po rosyjsku już nie) na takiej międzynarodowej, bez jakichkolwiek dodatkowych znaków danego języka.

Maciej Skrzypczak
Gość

A z tym się zgadzam w 100% ;)

Zbyszek
Gość
Zbyszek

Gdyby jeszcze miała klawisze „w dotyku” jak MBP to nie zastanawiał bym się nawet przez chwilę.

Maciej Skrzypczak
Gość

Klawisze „w dotyku”? Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli. :)

Zbyszek
Gość
Zbyszek

ich budowe czyli plastik, opor klawisza … nie ogarniam czego nie rozumisz … przeciez piszac dotykasz klawisze prawda ? :).

Tak na serio to jest bardzo duza roznica pomiedzy klawiatura iMac i MBP, w iMac stawiaja wiekszy opor a material z jakiego sa zrobione jest bardziej szorstki.