iMagazine

Philips HUE sterowane z Apple Watch

23/03/2015, 14:43 · · · 1

Jednym z zastosowań Apple Watch, zaprezentowanych na ostatniej prezentacji, jest sterowanie automatyką domową. Philips ogłosił, że pracuje nad takim rozwiązaniem dla swojego systemu oświetlenia HUE.

Informacja o pracach nad aplikacją pojawiła się na Twitterze. Została opublikowana z oficjalnego konta Philipsa, TweetHUE, w odpowiedzi na pytanie Taimura Asada, jednak bardzo szybko ją usunięto. Według informacji zawartych w tweecie aplikacja na Apple Watch ma pozwolić na kontrolowanie oświetlenia HUE w podobny sposób, co poprzez urządzenia z iOS.

Trudno powiedzieć, czy aplikacja będzie oferować dodatkowe funkcje względem tych, które dostępne są obecnie. Z całą pewnością pojawi się możliwość sterowania barwą światła oraz wybór scen oświetleniowych, a także zdalne włączanie oraz wyłączanie lamp. To podstawowe funkcje aplikacji na iPhone’a oraz iPada, które nie wymagają dużego ekranu ani wprowadzania żadnych parametrów. Ponadto Apple Watch może również informować o włączeniu lamp, gdy znajdziemy się w odpowiedniej strefie (co wykrywane jest na bazie geofencingu).

W chwili obecnej nie wiadomo, kiedy Philips zdecyduje się wprowadzić współpracę aplikacji z Apple Watch, ma jednak szansę stać się jedną z pierwszych firm, która dostosuje swoje akcesoria automatyki domowej do zegarka Apple.

Źródło: Redmond Pie


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Paweł Nyczaj napisał(a):

Ciekawe, kiedy będzie aplikacja Fibaro dla Apple Watch

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK