iMagazine

Alfred i pogoda – raz jeszcze

25/03/2015, 22:19 · · · 1

Jeśli chodzi o prognozę pogody, to nie ufam popularnym aplikacjom pogodowym. Od lat polegam na specjalistycznym serwisie meteo.pl. Zamiast jednak za każdym razem wchodzić na stronę i sprawdzać prognozę, postanowiłem utworzyć w tym celu workflow w Alfredzie.

Prawdą jest, że już od dawna posiadałem taki workflow, a nawet opisywałem go tutaj. Nie podobał mi się jednak do końca, głównie ze względu na stopień skomplikowania. Teraz jednak serwis meteo.pl doczekał się wersji mobilnej, w której łatwo można podać parametry miejscowości. Ostatnio również szkoliłem się trochę w Pythonie, postanowiłem więc znowu wrócić do problemu. Parę godzin później miałem już nowe, lepsze rozwiązanie.

Obecna wersja workflow pozwala na wyświetlenie każdej miejscowości w Polsce w dwóch trybach: prognozą pogody na 60 i 84 h naprzód. Dodatkowo można podejrzeć również sytuację burzową.

Alfred i pogoda - raz jeszcze

Dodatkowo workflow zapamiętuje ostatnio wpisaną miejscowość, co z pewnością przyspieszy następne sprawdzanie prognozy (oczywiście, jeśli będziecie chcieli podejrzeć tę samą miejscowość). Polskie znaki są jak najbardziej wspierane.

Wynikiem jest uruchomienie utworzonego w Automatorze pliku, który wyświetla po prostu odpowiednią stronę www.

Alfred i pogoda - raz jeszcze

Owszem, nie jest to do końca ładne rozwiązane, ale jak na razie nie wykombinowałem, jak się z tym lepiej uporać. W każdym razie mam nad czym pracować do następnej aktualizacji.

Na koniec minimalna zmiana względem poprzedniej wersji: słowem kluczowym wywołującym workflow jest pgd zamiast pogoda. Mniej znaków, czyli szybciej.

Workflow Pogoda możecie pobrać stąd → link.

Resztę artykułów z serii Alfred możecie znaleźć pod tym adresem → link.


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK