iMagazine

Pierwsze aplikacje ze wsparciem dla Apple Watch trafiają do App Store

27/03/2015, 07:57 · · · 2

Dzisiaj rano zaglądając do App Store trafiłem na aktualizacje kilku aplikacji, z których korzystam. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że dodały one wsparcie dla Apple Watch.

Dotychczas, chcąc dodać wsparcie dla nowej cechy czy nowego produktu programiści musieli czekać do jej/jego premiery. Efekt był taki, że bardzo często musieliśmy korzystać z aplikacji niedostosowanych do, zazwyczaj, większych ekranów. Irytacja? To na pewno. Ale również okazja, żeby zaznaczyć w niektórych recenzjach, jakie to tragiczne jest Apple.

Tym razem sytuacja wygląda inaczej. Na blisko miesiąc przed premierą Apple Watch do App Store zaczęły napływać aplikacje wspierające nadchodzący smartwatch od Apple. Na ten moment, lista tych programów wygląda następująco:

Z całą pewnością tych aplikacji będzie pojawiać się więcej, dlatego jeśli traficie na jakąś, która nie jest na powyższej liście, dajcie znać w komentarzach.

Przeglądając poszczególne opisy w App Store możemy wyobrazić sobie jak będziemy korzystać z Apple Watcha. Widzimy ile można zrobić na nadgarstku, a do czego będzie jednak potrzebny telefon czy tablet. Teraz pozostaje pytanie czy smartzegarek pozwoli na wystarczająco dużo, żeby skusić przepowiadane miliony klientów.

Apple Watch trafi do sprzedaży 24 kwietnia, zaś już 10 kwietnia będzie można obejrzeć go w Apple Store’ach lub specjalnych sklepach stworzonych dla Apple Watch w Londynie, Paryżu oraz Tokio. Na oficjalną polską premierę przyjdzie nam jeszcze poczekać, ale jestem przekonany, że z zakupem smartzegarka w kraju nie będzie problemu nawet w dniu światowej premiery.

Źródło: 9to5mac, MacRumors, własne


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

Guest napisał(a):

Szkoda, że aktualizacja nie działa na iPhone. Np. Procreate Pocket nie można zaktualizować, jest „Otwórz”, zamiast „Uaktualnij”, mimo że opis przedstawia nową wersję, a na urządzeniu jest starsza wersja. Usunięcie i pobranie na nowo, nie wchodzi w grę, bo utracę rysunki. P.S. Apple Watch mnie nie interesuje, przede wszystki ze względu na okropny wygląd i cenę (w porównaniu do funkcjonalności w Polsce względem innych krajów). Do tego polaki-cebulaki nie chcą wejść w walutę Euro, to gdzie tu dalej. Do kogo tutaj — i o czym — mowa…

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK