iMagazine

TIDAL – nowy serwis z muzyką w jakości bezstratnej

30/03/2015, 23:16 · · · 9

WiMP i TIDAL, czyli dwa serwisy streamingowe należące do Aspiro AB, działają na rynku niezależnie pod różnymi nazwami. Drugi z nich jest od dziś dostępny również w Polsce.

Zarówno TIDAL, jak i WiMP, oferują streaming muzyki w jakości bezstratnej. Pierwszy z serwisów jest jednak bardziej rozpoznawalną marką, ponadto działa w USA, a nie, tak jak WiMP, jedynie w Europie.  Według Aspiro AB, TIDAL będzie czymś więcej, niż serwisem z muzyką. Ma być również miejscem skupiającym wokół siebie artystów, a także zawierać pliki wideo, będące zarówno teledyskami, jak i innymi materiałami z nagrań, oraz inne, dodatkowe treści, które wykraczają poza muzykę.

TIDAL może pochwalić się obszerną biblioteką muzyki – znajduje się w niej ponad 25 milionów utworów oraz ponad 75 tysięcy teledysków. Muzyka zapisana jest w formacie FLAC lub ALAC o częstotliwości próbkowania 44.1kHz w 16 bitach oraz bitrate równym nawet 1411 kbps. Serwis ma też własny serwis redakcyjny. Obecnie dostępny jest poprzez aplikację na urządzenia mobilne (z iOS oraz Androidem), a także odtwarzacz przeglądarkowy. Nie ujawniono natomiast planów odnośnie aplikacji na OS X i inne komputery. Dodatkowo można z niego korzystać również na jednym z ponad 30 systemów audio, takich jak Denon HEOS, Harman Omni czy Sonos.

Miesięczny abonament Hi-Fi kosztuje 39,99 zł.

Źródło: informacje prasowe / TIDAL

9

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


9
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
okmujmBehinderTomasz LechowiczArekTomek Karcz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomek Karcz
Gość
Tomek Karcz

„jakość dźwięku jest zniewalająca, mamy bowiem dostęp do plików FLAC lub
ALAC o częstotliwości próbkowania 44.1kHz w 16 bitach oraz bitrate
równym nawet 1411 kbps”
Jak w dobie plików 24-bitowych można pisać takie bzdury :)))

Arek
Gość
Arek

Jak może planować wydanie aplikacji na iOS skoro ona już jest od dawna. Jakość 16 bit 44,1 kHz to jakość zwykłej płyty CD, bez porównania z DSD i innymi gęstymi formatami.

Tomasz Lechowicz
Gość
Tomasz Lechowicz

Dopiero co był news (który zniknął) zwiastujący rebranding Wimpa na Tidala… Teraz już „niezależnie pod różnymi nazwami”. Trochę średnio jak na to, że jesteście ich partnerami i newsy powinny być z pierwszej ręki :P

okmujm
Gość
okmujm

Trafiłeś w punkt. Dodatkowo, wg mnie, rozdrabnianie się i jednoczesne prowadzenie konkurencyjnych serwisów jest co najmniej dziwne. Zamiast przenieść wszystkich z wimp do tidal i rozpocząć ekspansję na rynku i pokonać spotify… Ale co ja się znam. Bardzo długo korzystam z wimp, mam jeszcze 3 miesiące wykupione. Pozniej się zobaczy…
Na razie tidal w Polsce to falstart.

Behinder
Gość
Behinder

za 39.99 to wole Netflix :)