iMagazine

TIDAL – nowy serwis z muzyką w jakości bezstratnej

30/03/2015, 23:16 · · · 9

WiMP i TIDAL, czyli dwa serwisy streamingowe należące do Aspiro AB, działają na rynku niezależnie pod różnymi nazwami. Drugi z nich jest od dziś dostępny również w Polsce.

Zarówno TIDAL, jak i WiMP, oferują streaming muzyki w jakości bezstratnej. Pierwszy z serwisów jest jednak bardziej rozpoznawalną marką, ponadto działa w USA, a nie, tak jak WiMP, jedynie w Europie.  Według Aspiro AB, TIDAL będzie czymś więcej, niż serwisem z muzyką. Ma być również miejscem skupiającym wokół siebie artystów, a także zawierać pliki wideo, będące zarówno teledyskami, jak i innymi materiałami z nagrań, oraz inne, dodatkowe treści, które wykraczają poza muzykę.

TIDAL może pochwalić się obszerną biblioteką muzyki – znajduje się w niej ponad 25 milionów utworów oraz ponad 75 tysięcy teledysków. Muzyka zapisana jest w formacie FLAC lub ALAC o częstotliwości próbkowania 44.1kHz w 16 bitach oraz bitrate równym nawet 1411 kbps. Serwis ma też własny serwis redakcyjny. Obecnie dostępny jest poprzez aplikację na urządzenia mobilne (z iOS oraz Androidem), a także odtwarzacz przeglądarkowy. Nie ujawniono natomiast planów odnośnie aplikacji na OS X i inne komputery. Dodatkowo można z niego korzystać również na jednym z ponad 30 systemów audio, takich jak Denon HEOS, Harman Omni czy Sonos.

Miesięczny abonament Hi-Fi kosztuje 39,99 zł.

Źródło: informacje prasowe / TIDAL


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Tomek Karcz napisał(a):

„jakość dźwięku jest zniewalająca, mamy bowiem dostęp do plików FLAC lub
ALAC o częstotliwości próbkowania 44.1kHz w 16 bitach oraz bitrate
równym nawet 1411 kbps”
Jak w dobie plików 24-bitowych można pisać takie bzdury :)))

Arek napisał(a):

Jak może planować wydanie aplikacji na iOS skoro ona już jest od dawna. Jakość 16 bit 44,1 kHz to jakość zwykłej płyty CD, bez porównania z DSD i innymi gęstymi formatami.

Tomasz Lechowicz napisał(a):

Dopiero co był news (który zniknął) zwiastujący rebranding Wimpa na Tidala… Teraz już „niezależnie pod różnymi nazwami”. Trochę średnio jak na to, że jesteście ich partnerami i newsy powinny być z pierwszej ręki :P

okmujm napisał(a):

Trafiłeś w punkt. Dodatkowo, wg mnie, rozdrabnianie się i jednoczesne prowadzenie konkurencyjnych serwisów jest co najmniej dziwne. Zamiast przenieść wszystkich z wimp do tidal i rozpocząć ekspansję na rynku i pokonać spotify… Ale co ja się znam. Bardzo długo korzystam z wimp, mam jeszcze 3 miesiące wykupione. Pozniej się zobaczy…
Na razie tidal w Polsce to falstart.

Behinder napisał(a):

za 39.99 to wole Netflix :)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK