iMagazine

Kolejne informacje o iPhonie 6c i iPadzie Pro

31/03/2015, 21:57 · · · 2

W niecały miesiąc po ostatniej prezentacji Apple plotki o nadchodzących produktach firmy wracają. Tym razem dotyczą one rzekomego następcy iPhone’a 5c oraz większego iPada, który jednak nie został pokazany w marcu.

Na pierwszy ogień poszedł iPhone 6c. Poprzednik, czyli obecnie sprzedawany 5c, był po prostu iPhone’em 5 zapakowanym w kolorową obudowę (stąd c w nazwie). Tym razem ma on jednak bazować na modelu 5s, co oznacza, że dostanie nowy procesor (A7 wraz z M7), lepszy aparat z lampą błyskową TrueTone oraz czytnik linii papilarnych Touch ID. Bez zmian ma pozostać jednak 4-calowy wyświetlacz Retina. Plastikowa obudowa ma ciągle występować w różnych kolorach i to właśnie ona sugeruje powyższe zmiany.

iPhone-6c-ReariPhone-6c-Rear-Bottom-800x600

Na zdjęciach, które wyciekły do Sieci widać bowiem większy otwór na nową lampę błyskową oraz delikatnie zmodyfikowane wycięcia na głośniki (wyglądają one dokładnie jak te widoczne w modelu 5s). Pomimo, że iPhone 5c nie zdobył wielkiej popularności w Polsce, to jest częstym widokiem w zachodnich krajach i w USA. Tak uaktualniony 6c mógłby podbić serca klientów, dla których iPhone 6 jest za duży, bądź za drogi.

Zupełnym przeciwieństwem tej strategii ma być większy i droższy od największego i najdroższego iPada model Pro. Mówi się, że Apple ciągle pracuje nad tabletem, a jego premiera powinna mieć miejsce tej jesieni.

ipadprodummy2

Sfotografowany mockup urządzenia (stworzony przez jedną z firm produkujących akcesoria do sprzętów Apple) przedstawia dodatkowy głośnik przy porcie słuchawkowym. Podobno iPad ma tych głośników mieć cztery (na górze i dole  dwóch krawędzi). Kolejną nowością jest dodatkowe złącze na lewym boku urządzenia, które może być portem Lightning, albo nowym USB-C. Druga opcja potwierdzałaby doniesienia Wall Street Journal, jakoby największy tablet od Apple miał oferować USB służące do podłączenia myszy czy klawiatury. Biorąc pod uwagę, że firma promuje raczej rozwiązanie bezprzewodowe (co potwierdza nowy MacBook), nie wierzyłbym w tę plotkę.

ipadprodummy1

iPad Pro poza tym ma oferować ekran o przekątnej pomiędzy 12,2-12,9 cali (czyli większy od tego w nowym MacBooku) oraz podzespoły, dzięki którym będzie wydajniejszy od iPada Aira 2.

źródło: MacRumors – iPhone 6c, iPad Pro


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

Grzegorz Bartkowiak napisał(a):

Czy istnienie 12″ iPada ma sens, gdy jest 12″ Macbook? lub odwrotnie, czy istnienie 12″ Macbooka ma sens gdy istnieje 12″ iPad? Ok. będą się różnić troszkę funkcjonalnością, troszeczkę oprogramowaniem, interakcją, ale generalnie… po co? Mam wrażenie, że Apple snów zaczyna się troszkę rozdrabniać… jak w latach 80 i 90 gdy nie było SJ. Tyle, że na rynku lepiej stoi.

Paweł Nyczaj napisał(a):

Całkowicie się zgadzam.Lepiej gdyby wypościli Macbooka w formie konwertowalnego ultrabooka z obracanym lub odłączanym ekranem. Taki ultrabook może być tradycyjnym laptopem lub tabletem.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK