iMagazine

Apple Watch – jak złożyć pre-order i jak będzie wyglądała procedura jego kupna

06/04/2015, 09:00 · · · 10

Apple Watch już wkrótce wchodzi do sprzedaży i wiadomo już wiele na temat procedur dotyczących składania na niego pre-orderów oraz samego kupna w dniu premiery. Znane są też ceny oraz dostępne konfiguracje oraz prawdopodobne szczegóły dotyczące AppleCare+.

Pre-order – 10/04/2015

Apple Watch w Apple Stores pojawi się już 10/04/2015. Nie będzie go można kupić, ale będzie można go doświadczyć. Same pre-ordery ruszają o 09:00 CET / 08:00 GMT w piątek, również 10/04/2015 i mają trwać dwa tygodnie – podejrzewam, że zapasy wystarczą na znacznie krótszy okres.

Oprócz znanych sklepów Apple, będą też do obejrzenia w dedykowanych sklepach, które nazwałem Apple Watch Store – Selfridges w Londynie, Galeries Lafayette w Paryżu oraz Isetan w Tokyo.

Sprzedaż – 24/04/2015

Apple Watch będzie początkowo w sprzedaży tylko w kilku wybranych krajach – Australii, Chinach, Francji, Hong Kongu, Japonii, Kanadzie, Niemczech, UK i USA. Z czasem zapewne trafi do pozostałych krajów, w tym Polski.

Procedura przymierzania i kupna Apple Watch Sport i Apple Watch

Najpierw trzeba będzie umówić się na spotkanie na przymierzenie Apple Watcha przez Apple Online Store lub za pomocą aplikacji Apple Store na iOS. Po przymiarce i wyborze modelu będzie go oczywiście można kupić.

Klient, jak już przyjdzie na umówione spotkanie, zostanie skierowany do specjalisty. Jeśli jednak nie był umówiony to będzie miał możliwość dołączenia do kolejki “ludzi z ulicy”. Następnie razem udadzą się do stołu z Apple Watchami, które mają włączoną pętlę demo, demonstrującą główne funkcje. Te stoły są przez Apple nazywane “magicznymi stołami”.

Klient następnie będzie mógł wybrać do dwóch modeli do przymierzenia w specjalnie przeznaczonej do tego przestrzeni. Tutaj będą znajdowały się zarówno zegarki przymocowane na stałe jak i maty ze szmatkami, podobnymi do tych spotykanych w tradycyjnych sklepach z zegarkami. Stoły w tej “przymierzalni” mają zabezpieczone szuflady, w których znajduje się do osiemnastu różnych modeli Apple Watch Sport i Apple Watch. Na nich również włączona jest pętla demo, ale ma działający Taptic Engine, aby móc go doświadczyć osobiście. Każdy stół do przymierzania zegarków będzie miał cztery, sześć lub dziesięć stanowisk, zależnie od rozmiaru sklepu.

Mniejsze Apple Stores, nie posiadające wystarczająco dużo miejsca dla dedykowanych stołów do demonstracji i przymierzania będą miały wystawki z zegarkami. Te mogą się też dodatkowo pojawić w większych sklepach. Każda wystawka mieści do dziesięciu Apple Watchów i posiada matę oraz szmateczkę do ich czyszczenia.

Po przymierzeniu zegarka klient będzie mógł dobrać sobie akcesoria (słuchawki BT i ładowarki) oraz dodatkowe paski do niego. Będzie też możliwość dokupienia AppleCare+, który dodaje rok ochrony co daje w sumie dwa lata dla Apple Watch Sport i Apple Watch, lub trzy lata dla Apple Watch Edition.

Procedura przymierzania i kupna Apple Watch Edition

Bardziej ekskluzywna wersja Apple Watcha, dostępna w żółtym lub różowym złocie, będzie miała nieznacznie inną procedurę kupna.

Klient zainteresowany najdroższym modelem trafi od razu do dedykowanego eksperta, bez konieczności wcześniejszego umówienia spotkania. Takie spotkanie będzie trwało do 60 minut i będzie miało miejsce w odosobnionej przymierzalni. Osoba kupująca będzie mogła przymierzyć nie więcej niż dwa zegarki w jednym czasie, aby zmniejszyć ryzyko kradzieży, ale pracownicy Apple Store, po ocenie sytuacji w sklepie, będą mieli możliwość wyciągnięcia trzeciego. Jeśli klient będzie chciał model Edition porównać do tańszych modeli to inny pracownik zostanie poproszony o ich doniesienie. Przymierzalnia będzie też posiadały maty do odkładania zegarków, ale mają one bardziej przypominać te w sklepach jubilerskich.

Po kupnie, klient będzie mógł Apple Watch Edition skonfigurować na dwa sposoby – na miejscu przez eksperta go obsługującego lub poprzez Virtual Private Setup. Ten ostatni polega na wideokonferencji z klientem, podczas której zostanie wytłumaczona jego funkcjonalność. Osoby, które zdecydują się na model Edition otrzymają również dostęp do numeru telefonu z dedykowaną pomocą techniczną na dwa lata, dostępna przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Klienci modelu stalowego Apple Watch również będą mogli z skorzystać z Virtual Private Setup.

W przypadku Apple Stores nie oferujących modeli Edition, będzie możliwość ich zamówienia do sklepu kurierem, po wcześniejszym umówieniu się na spotkanie przez klienta.

FAQ

Czy mogę przymierzyć/kupić Apple Watcha bez umówionego spotkania?
Tak, ale będziesz musiał poczekać na swoją kolej.

Czy ktoś inny może odebrać moje zamówienie?
Tak, ale trzeba będzie podać imię i nazwisko osoby odbierającej podczas robienia rezerwacji.

Czy kupię Apple Watcha w dniu 24/10/2015 bez rezerwacji?
Prawdopodobnie nie, ale będzie to zależało od popytu. Czyli nie.

Ile sztuk mogę kupić?
Prawdopodobnie tak jak w przypadku iPhone’ów – jedną lub dwie sztuki.

Ile będzie kosztowało AppleCare+?
$59 dla modelu Sport, $79 dla Apple Watcha i $999 dla Edition.

Czy Apple Watch będzie naprawiany w Apple Store?
Na początku nie. Będzie wysyłany do specjalnych punktów odpowiedzialnych za ich obsługę. Apple jednak będzie miało możliwość wymiany zegarków na nowe sztuki. Będzie też można zamówić wymianę przez telefon. W przypadku AppleCare trzeba będzie najpierw wysłać zegarek, aby otrzymać zastępczy model, a w przypadku AppleCare+ zostanie najpierw dostarczony nowy, po czym będzie można odesłać zepsutą sztukę.


Źródło: 9to5Mac, inne

10

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


10
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
MoridinloopezRobert Patryk KrasońMoridinSebastian Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bartłomiej Hazuka
Gość
Bartłomiej Hazuka

A można zamówic przez internet i nie przymierzać tak aby wysłali do domu paczkę??

Moridin
Gość

W obrębie w kraju w którym zamawiasz zapewne tak.

Bartłomiej Hazuka
Gość
Bartłomiej Hazuka

czyli w Niemczech jak zamówie i podam adres do wysyłki np. polska nie uwzględnia mi??

Moridin
Gość

Dokładnie.

Sebastian
Gość
Sebastian

Zegarek będzie dopiero do kupienia 24/10/2015?

Moridin
Gość

Poprawiłem literówkę.

Sebastian
Gość
Sebastian

Jeszcze na dole – Czy kupię Apple Watcha w dniu 24/10/2015 bez rezerwacji?
:-)

Bartłomiej Hazuka
Gość
Bartłomiej Hazuka

ale 10 można będzie skladać zamówienia:)

Robert Patryk Krasoń
Gość
Robert Patryk Krasoń

Czyli nie będzie problemu, pomijając dostępność, zamówić 10.04 wersję Sport w dwóch rozmiarach, a potem 24.04 stawić się w Berlinie i zakupić jedną?

loopez
Gość
loopez

trzeba 24 w nocy sie ustawiac ? czy dla preorderow starczy miejsca ? Nie wiem jak logistycznie rozegrac dojazd do Berlina.