iMagazine

iOS 8.3 oraz OS X 10.10.3 dostępne do pobrania

08/04/2015, 21:31 · · · 1

Apple udostępniło dziś aktualizację swoich dwóch systemów: OS X oraz iOS. Lista poprawek nie jest obszerna, jednak w OS X pojawiła się długo wyczekiwana aplikacja Zdjęcia.

iOS 8.3

Nowy system na urządzenia mobilne Apple zawiera przede wszystkim poprawki dotyczące łączności przez Wi-Fi oraz Bluetooth. Naprawiono też problemy ze zmianą orientacji ekranu. Ponadto zwiększono wydajność aplikacji systemowych oraz wprowadzono usprawnienia funkcji CarPlay, Kolekcja domowa i Wiadomości. Nowa wersja systemu zawiera też zmodyfikowaną klawiaturę Emoji z około 300 ikonkami. Siri oraz dyktowanie obsługują teraz nowe języki, jednak asystent Apple nadal nie rozpoznaje języka polskiego.

OS X 10.10.3

W nowym OS X Yosemite pojawiło się sporo drobnych poprawek (w tym tych, które dotyczą łączności przez Wi-Fi), jednak najbardziej zauważalną rzeczą jest aplikacja Zdjęcia, zapowiedziana jeszcze w ubiegłym roku. Zastępuje ona iPhoto i pozwala na proste katalogowanie i przeglądanie zdjęć, a także na ich nieskomplikowaną obróbkę. Jej zawartość synchronizuje się z iCloud. Poza tym pojawiły się sugestie Spotlight oraz nowe Emoji.

Obie aktualizacje dostępne są dla wszystkich urządzeń wspierających poprzednie wersje systemu (iOS 8 oraz OS X 10.10).


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

ydc99 napisał(a):

Po aktualizacji do iOS 8.3 straciłem dostęp do internetu od Plusa. Nie zmieniłem żadnych ustawień, abonament opłacony, a internetu LTE i nawet wolniejszego ni widu, ni słychu!

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK