iMagazine

iOS 8.3 oraz OS X 10.10.3 dostępne do pobrania

08/04/2015, 21:31 · · · 1

Apple udostępniło dziś aktualizację swoich dwóch systemów: OS X oraz iOS. Lista poprawek nie jest obszerna, jednak w OS X pojawiła się długo wyczekiwana aplikacja Zdjęcia.

iOS 8.3

Nowy system na urządzenia mobilne Apple zawiera przede wszystkim poprawki dotyczące łączności przez Wi-Fi oraz Bluetooth. Naprawiono też problemy ze zmianą orientacji ekranu. Ponadto zwiększono wydajność aplikacji systemowych oraz wprowadzono usprawnienia funkcji CarPlay, Kolekcja domowa i Wiadomości. Nowa wersja systemu zawiera też zmodyfikowaną klawiaturę Emoji z około 300 ikonkami. Siri oraz dyktowanie obsługują teraz nowe języki, jednak asystent Apple nadal nie rozpoznaje języka polskiego.

OS X 10.10.3

W nowym OS X Yosemite pojawiło się sporo drobnych poprawek (w tym tych, które dotyczą łączności przez Wi-Fi), jednak najbardziej zauważalną rzeczą jest aplikacja Zdjęcia, zapowiedziana jeszcze w ubiegłym roku. Zastępuje ona iPhoto i pozwala na proste katalogowanie i przeglądanie zdjęć, a także na ich nieskomplikowaną obróbkę. Jej zawartość synchronizuje się z iCloud. Poza tym pojawiły się sugestie Spotlight oraz nowe Emoji.

Obie aktualizacje dostępne są dla wszystkich urządzeń wspierających poprzednie wersje systemu (iOS 8 oraz OS X 10.10).

1

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
ydc99 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ydc99
Gość
ydc99

Po aktualizacji do iOS 8.3 straciłem dostęp do internetu od Plusa. Nie zmieniłem żadnych ustawień, abonament opłacony, a internetu LTE i nawet wolniejszego ni widu, ni słychu!