iMagazine

Mophie Space Pack dla iPhone’ów 6 oraz iPada mini

09/04/2015, 22:13 · · · 5

iPad to ostatnie urządzenie, które potrzebowałoby dodatkowej baterii. Większa pamięć jest jednak zawsze mile widziana – dzięki nowemu Space Packowi od Mophie na tablecie Apple możemy uzyskać dodatkowe 128 GB miejsca.

W ofercie Mophie pojawił się Space Pack dla iPhone’a 6, 6 Plus oraz dla iPada mini. O ile akcesorium tego typu było dostępne już dla starszych wersji iPhone’a, to w przypadku iPada jest to całkowita nowość. Obudowa kryje w sobie baterię, która pozwala naładować tablet o kolejne 100% energii. Nie pogrubia przy tym zbytnio urządzenia. Ważniejszą kwestią jest jednak rozszerzona pamięć – tej może być 32 GB, 64 GB lub 128 GB. Jest ona dostępna zarówno z poziomu iPada, jak i na komputerze, po podłączeniu urządzenia kablem micro USB.

Mophie wprowadziło zmiany nie tylko w sprzęcie, ale i w oprogramowaniu. Nowa aplikacja Space, służąca do obsługi Space Packów, zyskała odświeżony interfejs oraz szereg funkcji, które ułatwiają pracę z zapisanymi w pamięci danymi. Działa ona niezależnie od tego, czy posiadamy jakiekolwiek urządzenie Mophie, ponadto dostosowana została zarówno do ekranu iPhone’a, jak i iPada. Dodatkowo dzięki funkcji Wi-Fi Space Portal możliwy jest dostęp do danych na urządzeniu z poziomu komputera, o ile znajduje się w tej samej sieci, co podłączony do sprzętu z iOS Space Pack. Wprowadzono też możliwość zabezpieczenia dostępu do danych przez Touch ID.

Space Pack dla iPhone’a 6 oraz 6 Plus kosztuje od 149,95$ za wersję o pojemności 32 GB do 299,95$ za wersję o pojemności 128 GB. Model dla iPada mini kosztuje od 199,95$ za wersję o pojemności 32 GB do 399,95$ za wersję o pojemności 128 GB.

Źródło: Mophie


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Michael napisał(a):

A jak to wygląda z dostępem do tej dodatkowej przestrzeni? Rozumie, że pewnie ta przestrzeń jest dostępna tylko poprzez specjalną aplikacje, tak? Jak to działa?

Paweł Hać napisał(a):

Dokładnie tak – do pamięci Space Packa mamy dostęp tylko przez dedykowaną aplikację i z jej poziomu możemy otwierać pliki w innych programach (ewentualnie zapisywać w niej dane przez menu udostępniania).

Andrzej napisał(a):

a tak po prostu, na tzw. ‚chłopski rozum’, jak zapcham telefon zdjęciami/video/audio na wakacjach to mogę coś ‚zrzucić’ na tamtą dodatkową pamięć?

Michael napisał(a):

Szkoda jednak, ze ta pamięć nie integruje sie po prostu z pamięcią w urządzeniu.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK