iMagazine

Ponad 1500 aplikacji w App Store z luką bezpieczeństwa

21/04/2015, 18:42 · · · 1

Przed premierą App Store Steve Jobs mówił, że zewnętrzne aplikacje na iPhonie obniżą bezpieczeństwo systemu. Obawę tę potwierdza opublikowany w poniedziałek raport, z którego wynika, że ponad 1500 aplikacji w sklepie posiada poważną lukę bezpieczeństwa. Pozwala ona na przejmowanie danych takich jak hasła czy numery kont bankowych.

Winę za taki stan rzeczy ponosi kod open-source o nazwie AFNetworking. To właśnie w nim pojawiła się luka pozwalająca na rozszyfrowanie zaszyfrowanych danych. Na ataki szczególnie podatne są urządzenia podpięte pod otwarte sieci Wi-Fi. Co prawda uaktualniona wersja kodu została już opublikowana, jednak nie wszyscy autorzy aplikacji zdążyli ją zaimplementować w swoich pozycjach.

Problem odkryła firma SourceDNA i zaskoczona liczbą zainfekowanych aplikacji przygotowała specjalne narzędzie, w którym można sprawdzić, czy dany deweloper używa starej wersji kodu.

Jedynym rozwiązaniem na ten moment jest odinstalowanie niebezpiecznych aplikacji i powrót do nich dopiero, gdy kod zostanie poprawiony.

Źródło: ArsTechnica


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

Jacek napisał(a):

well. czy istnieje prosty sposób „wylistowania” nazw deweloperów, którzy napisali programy, z których korzystam?

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK